מבזקיםצבא וביטחון

קשה לצפייה: הופץ הסרטון המתעד את חטיפת התצפיתניות

מטה משפחות החטופים הפיץ לתקשורת לפני זמן קצר (רביעי) את סרטון החטיפה של חמש תצפניות שנחטפו מבסיס נחל עוז ב-7 באוקטובר ועדיין נמצאות בשבי ארגון הטרור חמאס. הסרטון, שצולם ממצלמות הגוף של מחבלי חמאס, הופץ בהחלטת הוריהן של חמש התצפיתניות.
בבסיס נחל עוז נרצחו ב-7 באוקטובר 15 תצפיתניות ששירתו בבסיס, 7 נחטפו לעזה בעודן בחיים. אורי מגידיש חולצה על ידי כוחות צה״ל לאחר 23 ימים בשבי, נועה מרציאנו נרצחה על ידי מחבלי חמאס בעודה בשבי וגופתה הוחזרה על ידי צה״ל לקבורה בישראל. בשבי החמאס נמצאות כבר 229 ימים 5 תצפיתניות: לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי.

הסרטון, שאורכו 03:10 דקות, נערך וצונזר, והוא אינו כולל חלקים קשים לצפייה, הכוללים את הנרצחים הרבים בבסיס נחל עוז, את הנרצחים בתוך המיגונית ממנה נחטפו התצפיתניות, וקטעי אלימות רבים. אולם הוא מראה את היחס האלים, המשפיל והמבזה שעברו הבנות ביום חטיפתן, ומעיד על הפחד העצום שנשקף דרך עיניהן.

ממטה משפחות החטופים נמסר: ״הסרטון הקשה הוא מציאות חייהן של אגם, דניאלה, לירי, נעמה, קרינה ו123 חטופים נוספים כבר 229 ימים. הסרטון הוא כתב אישום חריף על מחדל לאומי של הפקרת החטופות והחטופים. אין משימה גדולה יותר, אין ניצחון משמעותי יותר ואין סיכוי להחזיר את התקווה לישראל ללא השבת כולם – החיים לשיקום והנרצחים לקבורה. לממשלת ישראל אסור לבזבז אפילו רגע אחד נוסף – עליה לחזור לשולחן המו״מ עוד היום!״

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
סרטון התצפיתניות מנחל עוז
דוברות מטה משפחות החטופים
תיעוד חטיפת התצפיתניות בנחל עוז

3 תגובות

  1. למחוק את עזה ולהפסיק להאכיל את המחבלים הארורים במשאיות של מזון

Back to top button