סרטונים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני המראתו לקפריסין

ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני המראתו לקפריסין:
"אני רוצה להתייחס לבוקר, ואני רוצה להתייחס גם לערב. בבוקר דנו בנושא של ההסתננות המאסיבית של עובדים בלתי חוקית מאפריקה. זה איום ממשי על צביונה ועתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

כדי לטפל בזה אנחנו עשינו שני דברים. הדבר הראשון, לבנות מכשול לעצור את ההגירה המאסיבית. הדבר השני, לטפל באותם המסתננים שנכנסו לארץ.

לגבי המכשול, אני התעקשתי, ובסופו של דבר בנינו, ממשלות בראשותי, את הגדר בגבול מצרים, שבלמה, כהערכה זהירה, לפחות מיליון מסתננים. הבעיה הזאת לא הסתיימה, אפריקה תכפיל את אוכלוסייתה ב-20 השנים הבאות. ישראל הפכה, הודות למדיניות הכלכלית שהובלתי, לאחת המדינות העשירות העולם. באפריקה לצערי יש רעב, יש חוסר התקדמות כלכלית, שיכולה להביא לגל נוסף של מסתננים. לכן אני הנחיתי לפני כמה שבועות הנחיה לבנות גדר מזרחית. ובכך קודם כל לבצר את הגבולות כדי להבטיח שיש לנו מדינה יהודית ודמוקרטית.

לגבי אלה שנכנסו, כמה עשרות אלפים. אנחנו הוצאנו ע"י תמרוץ 12 אלף. אנחנו לא עשינו את הדבר, שלדעתי היה גורם לנו אסון, אם היינו מקבלים אותו, וזה הצעת האו"ם שהייתה מאזרחת 16 אלף מסתננים. הדבר הזה היה יוצר מגנט עצום למיליוני אפריקנים לנסות להיכנס למדינת ישראל, וזה היה מערער אותנו.

זה לא הפיתרון. הפיתרון הוא הוצאה מרצון או באמצעים אחרים. לצערי, בית המשפט לא אישר לנו חמישה צעדים כאלה, לרבות לאחרונה, חוק הפיקדון. אני מקווה שנוכל לעשות את זה.

מה שקרה אתמול בתל אביב זה חציית קו אדום. קודם כל, אני מאחל איחולי החלמה לשוטרים שנפצעו. אנחנו ביקשנו היום בוועדת שרים מיוחדת שהקמתי כמה צעדים מהירים, כולל גירוש אלף מתומכי המשטר שהשתתפו בהתפרעויות הללו. אין להם, כמובן, שום טענה של פליטות. הם תומכים במשטר הזה. אם הם כ"כ תומכים במשטר הזה, יואילו לחזור לארץ מוצאם.

עכשיו לגבי הנסיעה הזאת, אני יוצא לפגישה עם מנהיגי קפריסין ויוון. אני מזכיר לכם שב-2016 הקמנו את הברית המזרח-תיכונית, מזרח הים התיכון. הברית הזאת היא הצלחה גדולה מאוד. היא הביאה לשיפור עצום ביחסים הכלכליים, גם ביחסי התיירות – עד עכשיו מיליוני ישראלים ביקרו גם ביוון וגם בקפריסין – הביאה לשיפור ביחסי הביטחון וכמובן אנחנו דנים גם בנושא האנרגיה.

בנושא האנרגיה יש החלטות שאנחנו נצטרך לקבל בקרוב. כתוצאה מזה שעשינו עוד מהפך וזה הוצאת הגז מהמים. דבר שאגב, כמו הוצאת הגדר, התנגדו לו יריבינו הפוליטיים וגם אנשי מקצוע התנגדו אבל התעקשנו. זה נותן לנו לא רק את צרכי הגז של מדינת ישראל זה נותן לנו גם את היכולת ייצר לאירופה. יש לנו כמה וכמה נתיבים לייצר.

במפגש הזה אני הולך להתרכז על שניים מהנתיבים הללו. וזה צינור הגז המזרחי או מפעל להנזלה בקפריסין כדי לאפשר לנו לייצר גז מסיבי לאירופה, מה שממלא את קופות המדינה.

אלו הנושאים שעומדים על הפרק".

וידאו: איתי בית-און /לע"מ
סאונד: יחזקאל קנדיל /לע"מ

הבהרה: התוכן בכתבה מתפרסם באופן אוטומטי מעמוד היוטיוב על ידי IsraeliPM – התוכן והמדיה באחריות המפרסם בלבד.

22 תגובות

 1. אי אפשר לערוך מפגש דיפלומטי און-ליין ?
  הממשלה הנוכחית של ביבי מאד מאכזבת בלשון המעטה. כל זב חוטם ובריון שוקולד מלך

 2. אדון ביבי אתה וממשלתך מראים חולשה והבג"ץ שולט וישלוט בכם אנחנו הימין חושבים שאתה לא מראה חוסן. לא מענין אותנו כעט כל הנסיעות והמפגשים אתה צריך לשבת לדפוק על השולחן ולהגיד אני והבוחרים שלי לא מקבלים שום החלטה משפטית.

 3. בואו ונראה אתכם עונים לי על השאלות הבאות, ובצורה נורמלית.
  לא בצורה של היגיון מעגלי, הווה אומר ״יש חוק שאומר שצריך לציית לחוק…ככה זה החוק…צריך לציית לחוק כי יש חוק שאומר
  שככה זה החוק וצריך לציית לחוק…״ :

  1. למה השנה תמיד מתחילה ב-1 בספטמבר ?
  למה לא ב-1 באוקטובר ? למה לא ב-1 בנובמבר ?

  2. למה תקופת ביה״ס מתפרסת על פני 12 שנים ? מישהו הוכיח אי פעם חד משמעית, שצריך דווקא 12 ?
  למה לא 11 ? למה לא 10 ? למה לא 9 ? למה לא 8 ? למה לא 7 ? למה לא 6 ?

  3. למה שנת הלימודים נמשכת 10 חודשים ? מי הוכיח את זה מ-ד-עית, או בכל דרך חד משמעית אחרת ?
  למה לא 9 ? למה לא 8 ? למה לא 7 ? למה לא בול-בול 6, בשם האיזון ?

 4. ביבי נתניהו ראש הממשלה שלנו היקר מאוד אני תמיד מתרגשת שאני רואה אותך ,שבורא עולם ישמור אותך תמיד מכל המקטרגים למינהם…אמן" ואמן"🙌🧿🧿🧿
  אוהבים אותך מאוד❤

Back to top button