חדשות הארץמבזקים

בן גביר בזירת הרצח: "צריך לומר שהאירוע הזה לא אופייני לטייבה"

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, הגיע היום (שישי) לזירת הרצח בטייבה, בה נרצח אמש ביריות מאבטחו של ראש העיר. "אנחנו כאן באירוע קשה מאוד של רצח של מאבטח יקר, ששירת בצה"ל." אמר בן גביר בזירה והוסיף, "דיברתי עם משפחתו – משפחת גאנם היקרה, משפחה ששירתה את מדינת ישראל ומשרתת את מדינת ישראל. ליבי איתם. אני הבטחתי להם גם בשם המפכ"ל וגם בשם מפקד המחוז שנמצא כאן, שאנחנו נעשה הכל כדי לתפוס את המרצחים הארורים."

עוד אמר השר בן גביר: "צריך לומר שהאירוע הזה לא אופייני לטייבה, בזכות מפקד המחוז המוכשר והצוות המוכשר, בשנה הנוכחית לא היו בטייבה מעשי רצח, לעומת חמישה מעשי רצח בשנה שעברה. יש שיפור משמעותי בטייבה, אבל עדיין אנחנו צריכים לשאוף לפענח את כל אירועי הרצח וכמובן אירוע הרצח הזה שהוא אירוע חמור. הוא כל כך חמור והוא מוכיח למה אני כל כך מתעקש על תופסת תקציבית למשטרה שקיבלנו, למה אני רוצה להוסיף 3,225 שוטרים למשטרת ישראל כי חסר לנו המון שוטרים ולמה צריך משמר לאומי. חייבים משמר לאומי חזק שיהיה גם בטייבה, שיהיה גם בוואדי ערה, שיהיה בלוד, שיהיה בעכו, בנגב ובגליל ויתן מענה לתושבים שמתגוררים כאן, יתן מענה למי שגובים מהם פרוטקשן, למציאות שזולגת גם מתוך המגזר הערבי למגזר היהודי ופוגעת בביטחון האישי של כולנו."

איתמר בן גביר - הערכת מצב - זירת רצח
איתמר בן גביר ואבי ביטון בזירה. צילום: ללא קרדיט

לסיום, אמר: "לפני כמה חודשים סיכמתי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ששירות הביטחון הכללי יכנס לאירועים מהסוג הזה ומאמין שהמשטרה יחד עם השב"כ שהכנסנו לחקירה, יגיעו אל הרוצח. אני יכול לומר דבר אחד נוסף. אנחנו חייבים שכל הציבור כאן יבין שיש נושא אחד שכולם חייבים לעמוד עליו, להוציא את הפשע, את הנשק, מרחובות המגזר הערבי. העברנו לפני כמה שבועות את חוק הנשק שתאפשר למשטרה להיכנס לכל בית לחפש נשק. אני נותן את הכלים למשטרה, אני מצפה לתוצאות ואני מאמין גם שאנחנו בעזרת השם נגיע מהר מאוד לרוצחים, לפענח את האירוע הזה, לפענח אירועים אחרים ולהעביר מסר מאוד ברור, גם במגזר וגם בכל רחבי מדינת ישראל."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
איתמר בן גביר ואבי ביטון בזירה. צילום: ללא קרדיט

Back to top button