כלכלה

בשורה גדולה לאזרחי ישראל: סוכם מתווה ל"דיור במחיר מופחת"

שר האוצר, ישראל כ"ץ ושר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, אישרו היום (ראשון) את החלטת מועצת מקרקעי ישראל לשיווק יחידות דיור במחיר מופחת. ההחלטה מאפשרת שיווקן של אלפי יחידות ברחבי הארץ בהנחה משמעותית לזכאים.

ההחלטה, שאושרה בתום דיונים מקצועיים ומקיפים שהתקיימו בין משרד האוצר לבין משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, משקפת תמהיל נכון לשיווק יחידות דיור במחיר מופחת ביחס לשיווק יחידות דיור בשוק החופשי. השיטה החדשה מעניקה הנחות סבירות ומידתיות לזכאים ומגבירה כדאיות כלכלית בשיווקי רשות מקרקעי ישראל. כמו כן, צפוי המתווה להביא להגברת השיווקים של רשות מקרקעי ישראל ולהאצת שוק הנדל"ן כקטר צמיחה למשק. בעלי תעודת זכאות ממשרד הבינוי והשיכון יוכלו לקחת חלק בהגרלות שיפרסם משרד הבינוי והשיכון, ולזכות באפשרות לרכוש דירה בהנחה משמעותית.

שר האוצר, ישראל כ"ץ ציין כי מדובר בבשורה גדולה ובירך על המתווה, "אני מברך על המתווה שגובש בשיתוף פעולה בין משרדי. מדובר בבשורה גדולה בעת הזו לשוק הנדל"ן ולאזרחי ישראל. המתווה מאוזן מבחינת תמהיל מחיר מופחת ושוק חופשי באופן שיעודד פיתוח ובניה ויגביר כדאיות כלכלית של פרויקטי בינוי. המתווה צפוי להביא להאצת שוק הנדל"ן ויאפשר לאלפי אנשים לרכוש דירה במחיר נמוך משמעותית. אמשיך לפעול להורדת יוקר המחייה וחיזוק המשק הישראלי".

שר הבינוי והשיכון, ח”כ יעקב ליצמן בירך את השר כץ והבהיר כי זהו מהלך שיצמיח את ענף הדיור, "אני מברך את שר האוצר ישראל כ"ץ שחתם הערב על מתווה השיווקים שיזמנו. המהלך יאפשר את הגברת השיווקים והעצמת ענף הדיור כמנוע צמיחה מרכזי בייחוד בתקופה מורכבת זו".

2 תגובות

 1. שוב ליצמן ממשיך לקבל שוחד מקבלני משנה, חוצפן, תחזור לעזרת תורה

 2. השר כץ והשר ליצמן מפרסמים סיפורים שנראים כסיפורי בדים. יש תוכנית ויש הנחות משמעותיות- ככה הם אומרים.
  שום פרט נוסף:
  מה המחיר?
  מה הקריטריונים?
  איפה הדירות?
  למי יש זכות לקנות?
  אין שום תשובה!!!
  נראה ונשמע כמו תעלול בחירות!!!

Back to top button