מבזקיםפוליטי / מדיני

ח”כ שוסטר תוקף בחריפות את נתניהו: “הוא לא סופר את הציבור”

ח”כ אלון שוסטר (כחול לבן) תקף לפני זמן קצר (רביעי) בחריפות את התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי “הקלות הבלתי נסבלת שבה נתניהו גורר מדינה שלמה לטירוף מערכות כללי, בניגוד לכל היגיון סביר, היא רק המחשה של תפיסתו שמדינת ישראל זכאית רק לראש ממשלה אחד – הוא עצמו.”

לדבריו, “מימין ומשמאל באופן חוצה מפלגות ואידיאולוגיות בצורה חריגה, כולם מסכימים על כך שהליכה לבחירות חוזרות היא דבר מיותר, בזבזני, וחמור מכל אלה, מכניס את מדינת ישראל לכאוס שלטוני ולחוסר יציבות שמזכירים משטרים לפני הפיכה.”

“משך 71 שנה, כל מי נבחר במדינת ישראל להרכיב ממשלה, עשה זאת בידיעה ברורה שאם לא יצלח בידו הדבר, הוא מעביר את המנדט בחזרה לנשיא המדינה, ומשם ההזדמנות תעבור לאדם הבא בתור. התהליך הדמוקרטי בישראל מאוד ברור – אם אחד לא הצליח להרכיב ממשלה, הוא מאפשר לאחר לנסות. הוצאת הציבור כולו לבחירות נוספות, חודש וחצי לאחר שכבר התקיימו, זו לא רק איוולת, זו גם עוולה.” מסביר ח”כ שוסטר ומוסיף, “בגלל קפריזה של אדם אחד המעוניין לקבל תוצאות נוחות יותר להרכבת קואליציה, כל אזרחי ישראל ייקלעו למערכת בחירות נוספת ולחוסר בהירות לגבי עתיד השלטון במדינתם. עד כדי כך נתניהו לא סופר את הציבור. המאבק על הדמוקרטיה הישראלית הוא מאבק אמיתי, והוא מתקיים עכשיו, כיוון שנתניהו ישתמש בכל טריק וקומבינה כדי לשמור עם השלטון בידיו.”

קראו גם:  מעבדת סמים נחשפה בקריית ים, בן 32 נעצר בחשד להפעלתה

ח”כ שוסטר הוסיף כי “אפשר היה להשתאות מול המוטיבציה משולחת הרסן שלו, אילו היו על הפרק נושאים מהותיים לחיים של אזרחי ישראל. לצערנו, ולבושתנו, הדבר היחיד שנמצא על סדר היום של נתניהו זה הימלטות מאימת הדין, ומתסריט הבלהות (מבחינתו) שבו ייאלץ לשבת בכלא על עבירות השוחד והפרת האמונים החמורות בהן הוא חשוד. את החשבון על התרגילים השערוריתיים שלו, כרגיל, הוא יגיש לאזרחי ישראל כולם.”

קרדיט: Heidi Levine / POOL/רויטרס

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן