בית חדשות הארץ שתי הצעות חוק נפלו: העלאת קצבת הזקנה וקיצור שבוע העבודה

שתי הצעות חוק נפלו: העלאת קצבת הזקנה וקיצור שבוע העבודה

הקואליציה הפילה כעת על חודו של קול שתי הצעות החוק של ח"כ דב חנין וח"כ איציק שמולי להעלאת קצבת הזקנה לגובה שכר המינימום.

ח"כ דב חנין אמר כי "קצבת הזקנה בישראל מבישה. אומרים לנו שזה יעלה כסף? זה נכון אבל זה כסף שלנו, כסף שאנחנו חוסכים ומפרישים לביטוח הלאומי כדי שתהיה לנו בין היתר קצבת זקנה אמיתית ומכבדת. כדי לאפשר לקשישים בישראל לחיות ולהתפרנס בכבוד. מגיע להם לבלות בצורה מכובדת את שנותיהם האחרונות. מגיע להם לא להיות תלויים בילדים שלהם ולהיות מסוגלים לממן לעצמם מזון ותרופות"

יוזם החוק להעלאת קצבת הזקנה, ח"כ איציק שמולי, אמר על הפלת החוק במליאת הכנסת כי "הממשלה ירקה בפרצופם של הקשישים ומייסדי המדינה. אחרי תוספת מעליבה של 6 שקלים לקצבה לדחות את ההצעה זה פשע. אף אחד מהשרים והחכים לא יכול לחיות מקצבה של 2,000 שקל אבל כשמדובר בקשישים מבחינתם זה בסדר. אנחנו לא נוותר ונמשיך לדחוף את הצעת החוק."

ח"כ סתיו שפיר אמרה על הפלת החוק להעלאת קצבאות הקשישים של ח"כ שמולי וח"כ חנין כי "זו ממשלה שאטימותה משתווה רק לשחיתותה. אין להם גבולות. את הכסף למקרובים שלהם ולשוחד פוליטי הם מעבירים בלי להניד עפעף אבל כשצריך להרים את היד בעד הקשישים במדינת ישראל הם נעלמים, מתחילים לצווח סיסמאות שחוקות וממשיכים בהתעללות. נטו ביזיון"

שר הרווחה חיים כץ נימק את התנגדות הממשלה וטען כי: "ההצעה לא רצינית".

בנוסף, הקואליציה הפילה גם את הצעת החוק של דב חנין לקצר את שבוע העבודה. ח"כ חנין תקף את ראש הממשלה שקרא ספר בזמן דיוני המליאה וטען כי "מגיע גם לעובדים ולעובדות בישראל שיהיה להם זמן לקרוא ספר. מגיע לנו להיות עם הילדים והנכדים שלנו. מחקרים בעולם מעידים שאנשים שעובדים יותר שעות הפריון שלהם מצטמצם. מדינות עם שבוע עבודה קצר הן יעילות יותר. העובד הישראלי עובד בממוצע הרבה יותר שעות וימים מאשר במדינות אחרות . גם חברתית וגם כלכלית המהלך הנכון הוא להתחיל לקצר את שבוע העבודה".

ארכיון. צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

דעתכם חשובה לנו – כתבו תגובה