בית חדשות הארץ פנייה למח"ש: "פתחו בחקירה נגד השוטרים שהכו צעיר אתיופי"

פנייה למח"ש: "פתחו בחקירה נגד השוטרים שהכו צעיר אתיופי"

ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, עו"ד אווקה זנה, פנה למנהלת מח"ש בבקשה לפתוח בחקירה דחופה נגד השוטרים שהיו מעורבים באירוע בו צעיר ממוצא אתיופי נעצר ועוכב בתחנת משטרת חדרה.

בפניה שנשלחה היום (רביעי) מפרט עו"ד זנה את המקרה החמור שהתרחש אתמול, כך על פי הדיווח בתקשורת, במהלכו הצעיר שפנה לשוטרים כדי לדווח על אלימות מצד אחיו, נלקח בעצמו לתחנת המשטרה, הוכה קשות ואחד השוטרים אף נגח בפניו וגרם לשבר באפו, מה שהוביל לאשפוזו בבית החולים.

לדברי עו"ד זנה, "ככל שהדברים המתוארים נכונים, הרי שמדובר באירוע קשה, חמור ונוסף של אלימות מצד שוטרים כלפי יוצאי אתיופיה, כשבמקרה זה מדובר בכלל במתלונן שפנה מיוזמתו למשטרה. מחאות 2015 של יוצאי אתיופיה ודו"ח פלמור שגובש בעקבות מחאות אלה, ברורים בדרישתם ממשטרת ישראל להפסיק את שיטור היתר ולעשות תיקון משמעותי בכל הקשור להפעלת אלימות נגד צעירים יוצאי אתיופיה בפרט ונגד אזרחים בכלל. המשטרה התחייבה לפעול לצמצום אלימות שוטרים, אולם אחרונה נחשפנו למספר מקרים חמורים שמחייבים לפעול בנחישות כדי למנוע מקרים כאלו בעתיד. אנו סמוכים ובטוחים כי מח"ש תעשה כל שנדרש כדי להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין".

דעתכם חשובה לנו – כתבו תגובה