סרטונים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה – 10/9/2023

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:
״ראשית, אני רוצה לאחל לכל עם ישראל ברכת שנה טובה ומתוקה, ואני מקווה שהיא תהיה באמת מתוקה ומאוחדת ככל שניתן להשיג. אנחנו רוצים בזה כמובן, זה מובן לכולם.

אני פותח את ישיבת הממשלה בשליחת תנחומים בשמי, בשם הממשלה ובשם כל אזרחי ישראל למלך מרוקו מוחמד השישי ולאזרחי מרוקו, על האסון הכבד שפקד את ארצם שגבה בינתיים כבר אלפי הרוגים. מדינת ישראל תגיש כל סיוע אפשרי למרוקו, כולל במידה וירצו משלחת חילוץ והצלה שעומדת מוכנה לסייע להם. מדינת ישראל עומדת לצידה של מרוקו בשעתה הקשה.

היום אנחנו רוצים לבשר על המשך החזון שלנו לחבר את ישראל עם העולם. אנחנו עובדים על זה כבר עשר שנים.

אנחנו סללנו (הממשלות בראשותי) את הרכבת מחיפה לבית שאן, בואכה גשרי הירדן במטרה ברורה: לא רק לשרת את תושבי הגליל ותושבי בית שאן, אלא גם במטרה לחבר חיבור עתידי בין מפרץ חיפה לחצי האי ערב.

ישראל כ״ץ בתפקידו כשר התחבורה, יחד איתי, קידמנו את הרעיון הזה, את החזון הזה של חיבור מדינות חצי האי ערב דרך ירדן, דרך עמק יזרעאל עד מפרץ חיפה. דבר המאפשר קשר תחבורתי דרך חצי האי ערב ואירופה. הדבר הזה כמובן קיבל תנופה נוספת בהסכמי אברהם, אבל עכשיו אנחנו מחברים אותו לחזון גדול עוד יותר.

החזון הזה, שמקדם אותו הנשיא ביידן יחד עם מדינות אירופה ומדינות האמירויות, ערב הסעודית ומדינות נוספות, של מסדרון תשתיות של מסילות ברזל, חיבור ימי, סיבים אופטיים וקווי אנרגיה, לרבות גז ומימן (זו האנרגיה העתידית), שיעברו מהודו, כלומר מאסיה, הודו, דרך חצי האי ערב, דרך מדינת ישראל לאירופה. זה שינוי עצום.
אני מודה לנשיא ביידן על היוזמה החשובה הזאת. ואני רוצה להגיד לכם – זה משנה את מצבנו העולמו וההיסטורי.

ארץ ישראל תמיד הייתה נקודת מעבר לאימפריות שדרסו אותנו בדרך שלהם במסעות כיבוש לכל הכיוונים. עכשיו מדינת ישראל הופכת למדינת מעבר אחרת – היא בעצם עוברת לצומת מרכזי בכלכלה העולמית. גשר של שלום שמשנה את פנינו.

אנחנו כבר הפכנו את ישראל לצומת עולמי בתחום הסייבר, המים והגז, ועכשיו נעשה זאת גם בתחבורה, באנרגיה ובתקשורת עולמית. אני חושב שזה ברכה גדולה מאוד.

מה שאנחנו נבשר היום זאת גם מהפכה במפת העדיפויות הלאומיות. אנחנו מביאים תקציבי ענק לקידום יישובי ישראל בפריפריה; הטבות מס, סבסודים שונים, תעדוף בחינוך ותעסוקה, ואני מדבר על כל המגזרים בחברה. אנחנו מוסיפים יישובים חדשים לתוכנית העדיפות הלאומית. זו זריקת מרץ כלכלית אדירה ליישובים רבים בנגב ובגליל, ביישובים צמודי גדר וביו״ש.

אני רוצה להודות לכל שרי הממשלה ומשרדי הממשלה שעשו בעניין הזה ותמכו בעניין הזה. במיוחד אני רוצה להודות לך, יוסי שלי, מנכ"ל המשרד, על העבודה שעשית כדי להביא לתוצאה החשובה מאוד הזאת.

אנחנו מכריזים היום על תכנית מיוחדת לחיזוק דרום תל אביב ומוקדים נוספים שבהם נמצאים מסתננים בלתי חוקיים. אנחנו מקצים עשרות מיליונים לעידוד יציאת מסתננים, לחיזוק אזרחים ותיקים, לשיפוץ בתי כנסת שנפגעו, לסיוע לסטודנטים ולצעירים ועוד. אני מודה למשרד הנגב והגליל והחוסן הלאומי, בראשותו של השר יצחק וסרלאוף, על גיבוש התכנית.

דבר אחרון, אנחנו עושים מאמצים אדירים להרגעת הרוחות בניסיון להגיע להסכמה ציבורית רחבה, ככל האפשר, לגבי הרפורמה המשפטית. לכן, אני לא יכול לקבל את קריאות ההסתה שמגיעות מראשי הפגנות השמאל.

פעילה מובילה בהפגנות השמאל מכנה שרי ממשלה ״נאצים״. פעיל בולט אחר כתב בטוויטר לשרה בממשלה "את גרועה מהנאצים". לא חלפו מספר שעות מהאמירות המזעזעות הללו, ובהפגנת השמאל אמש במודיעין, קראו המפגינים למותי ולמות רעייתי: "שתהיו בבית הקברות כבר בשנה הבאה".

עד עכשיו אף אחד ממנהיגי האופוזיציה לא ראה לנכון לגנות את הדברים החמורים הללו. אני קורא להם לעשות זאת ולהצטרף אלינו להרגעת הרוחות בעם. אני מצפה מגורמי אכיפת החוק לפעול בתוקף נגד ההסתה ולבוא חשבון עם המסיתים. עד עכשיו כמעט ולא נעשה שום דבר משמעותי נגד ההסתה הפרועה הזאת. החופש להפגין הוא לא החופש להסית.

אם נפעל יחד ברוח נכונה ולא נאפשר את הקיצוניות הזאת, אני חושב שבאמת נשיג שנה טובה ומתוקה יותר. וזה מה שאני מאחל לכל אזרחי ישראל״.

וידאו: רועי אברהם / לע״מ
סאונד: בן פרץ / לע״מ

הבהרה: התוכן בכתבה מתפרסם באופן אוטומטי מעמוד היוטיוב על ידי IsraeliPM – התוכן והמדיה באחריות המפרסם בלבד.

48 תגובות

 1. כמי שגדל באומה של אבי אבות הדמוקרטיה הרי זה אבסורט לקרוא לך ךא דמוקרטי נהפוכו כל פעם שאני צולל עוד למעמקי החשיבה של האיש החכם בען החכמים בתבל .אני מגלה עד כמה עד סופר דמוקרטי וחזונך הוא להפוך את ישראל למעצמה כמו ארהב

 2. אדוני ראש הממשלה תהיה זהיר מאוד יש גורמים בקואליציה שאני יכול פחות הוא יוחר להצביע מי הם אך זה זכותם הדמוקרטית אפילו שהם עשו מעשה בנט חלקם. ניצלו את החוסר מודעות של מציעם לא כול המצביעים אך רובם הגדול .

 3. בן גביר אץ דרעי .
  ואתה םה מורי ורבי ותישאר פה להשים לזה סוף פעם 1 ולתמיד ולשחרר את הקופה הציבורית למען עם ישראל גם עם יקח כמה זמן שיקח .גם נצטרך לשבת באוםוזיציה ועם גנץ ולפיד עדיף מאשר שישתנו לנט תקופה ועוד ימרלו אותנו אותי ואותך לא אנחנו מביני עניין אך לך ץסביר אתזה.

 4. ראש הממשלה שלנו בנימין נתניהו היקר אתה גם המזל שלנו כשאתה בשלטון .אנחנו רגועים. כי אתה באמת אוהב אותנו …אחרת לא היית נשאר ..כי למעןהאמת אתה לא צריך אותנו .. תודה לך ראש הממשלה בנימין נתניה בן צ'ילה ה" ישמור אותך כדי שתשמור עלינו…אמן!!!!!

 5. SHALOM & GREETINGS TO YOU, DEAR PM BENJAMIN NETANYAHU, I CAN HONESTY SAY THAT YOU, HAVE MADE WONDERFUL PROGRESS IN EVERY RESPECT YOU, ARE CALLING EVERYONE IN ISRAEL BE THEY RIGHT OR LEFTIST TO UNITE & SEE THE LONG-TERM BENEFITS FOR EVERYONE. YOUR PERSONAL OPTIMISM & DETERMINATION TO BIND ALL OF THE JEWISH NATION TOGETHER, IS NOTHING SHORT OF PHENOMENAL. GOD WILLING THAT YOUR NEW YEAR WILL BE EVEN SWEETER♥♥ ✡🕎💟

 6. יש שחיתות לדוגמה שופטת השלום בדימוס איילה גזית האשכנזיה והצלופח מהיישוב שוהם שמשקרת במזיד ובמודע בפסק דין ממניע וודאי של אפלייה נגד מזרחי ולטובת אשכנזי מקיסריה. איילה גזית האשכנזיה החזיקה בתפקיד שררה וכוח להעשיר אשכנזי ולרומם אותו ולהרוס מזרחי כלכלית וגם לפגוע בשמו הטוב ובמטה לחמו היחיד, ככה הם גנבו לאחות של סבתא את התינוקת שלה וכך מנעו מאבא ללמוד מקצוע וכך איילה גזית פגעה היום במזרחי, עלינו לוודא שלא יהיו רוב של שופטים אשכנזים בבית המשפט שמינקותם ינקו גזענות ואפלייה. תקראו את חקירת הנתבע האשכנזי וחקירת המזרחי בבית המשפט ואת כול תיק 47723-01-18 ותיראו איך איילה גזית שיקרה בפסק הדין.

 7. איזה יופי אל תפחד ואל תחד מהקללות הבזויות הם יחזרו אליהם ….תודה רבה ענקית על היוזמות המבורכות ..תמשיך ותתעלה אנחנו לצידך ..

 8. בלה בלה בלה עוד קשקושים חסודים מאיש שלא חס על עמו. נקווה שזו תהיה שנתך האחרונה כראש תתשלת חורבן ישראל. אמן ואמן

 9. คือเรายินดียกให้คุณไปเลยเพราะไม่ต้องการให้คุณนำมาเล่นเป็นเครื่องมือทางการเมืองเรามีกลุ่มทุนและงบประมาณที่จะดำเนินการเองทุกอย่าง

 10. מה מכריע מחלוקת?

  מי כמונו יודע להיכנס למחלוקות שבדרך כלל אין לנו מושג איך לצאת מהן. בכלל, שימו על כף אחת של המאזניים את הנטייה הטבעית של כל אדם בעולם לשלום ואחווה, על השנייה את הנטייה למלחמה וכף המלחמה תכריע בחבטה למטה. במיוחד אם מדובר ביהודים. כתוב "בראתי יצר הרע" , כלומר נברא רצון שנוטה במובהק למחלוקת, לחלוקה, להתפלגות, לתחרות ולהיאבקות. ומנגד כתוב, "בראתי לו [ליצר הרע] תורה תבלין", שתכניס בו טעם.

  ברור לנו שיש גם תועלת במחלוקת, שהיא אם כל התפתחות. בלי מחלוקות בין מדענים למשל היינו נשארים בבורות גמורה. בלי מחלוקות חברתיות העולם כבר מזמן היה מחוויר ומתנוון. אבל מה עוזרת לנו כל ההתפתחות הכבירה של דעת ופילוסופיה אם היא לא מביאה לסוף המלחמות ולא הופכת את העולם למקום מאושר? עוד להיפך, ככל שהאנושות מתפתחת יותר היא מוצאת דרכים המוניות ומתוחכמות להרוג ולהרוס, להשתלט לשעבד ולנצל, והופכת מזיקה יותר מדור לדור, לעצמה ולשאר חלקי הטבע.

  מובן מכאן שאסור למחוק את המחלוקת, כי היא מנוע ההתפתחות שלנו ולא לחינם נבראנו בעלי נטייה למחלוקת, אבל אנחנו חייבים להבין איך להשתמש בנטייה הזאת במדרגה אחרת, גבוהה, מועילה, מאחה. כזאת שנעזרת במחלוקת כדי להשלים זה את זה ולהגיע לשלמות בינינו.

  זה התבלין שטמון בתורה. להשתית שלום על פני המחלוקת, זאת סגולתה. היא ניתנה לנו כדי שנשתמש בה לצורך זה כחלוצי העולם, כאור לגויים. כשאנחנו לא בכיוון, אנחנו הכי גרועים. על הייחודיות הזו של היהדות הרחיבו מקובלים בכל הדורות והיא נחוצה לנו ולעולם כולו היום כמו אוויר פסגות בעיר צפופה ומזוהמת עד מוות.

  בחכמת הקבלה כתוב, שעלינו להסב את המחלוקת – שמתחוללת בתוך האדם, בינו לשאר בני האדם, ובין עם אחד לעמים כולם – למחלוקת לשם שמיים. להשתמש בה לא כל אחד לטובת עצמו, לפי הנטייה הטבעית של היצר הרע, אלא יחד בעד הכוח העליון, שתכונתו היא גם אחד משמותיו – "שלום".

  כלומר היחס שלנו למחלוקת הוא שצריך להשתנות. במקום שהמחלוקת תעורר בנו שנאה למי שדעתו שונה משלנו, עליה להאיר בנו חיבה גדולה אל הזולת, אהבה שאינה קשורה ותלויה בדבר.

  יחס כזה אפשר למצוא באופן טבעי בתוך משפחה. נגיד אח אחד אוהב אוכל מלוח, השני מעדיף מתוק. ההבדל ביניהם בטעם האוכל לא יפגום בקרבה ביניהם, הם לא יצאו למלחמה על המלחייה. זו תהיה הזדמנות עבור כל אחד מהם לדעת מהו טעמו של אחיו, לחשוב על טובתו ובכך לחזק את הקשר ביניהם. ברגע שיש קשר הדוק שבו כל אחד חושב על טובת האחר, הפתרון הטכני כבר מגיע ומובטח שכולם ייהנו מהסעודה.

  בינינו, בין חברי האומה הישראלית, אי אפשר למצוא יחס טבעי כזה, תחושה של משפחה אחת. אנחנו צריכים להתאמץ כדי לבנות יחס כזה בינינו, במודע, בעזרת השיטה שמוסברת בפירוט במקורות שלנו, בכתבי המקובלים שאומנם גם הם לא פעם נמצאים בחילוקי דעות, אבל לשם שמיים, למען הכוח העליון, האחד בבריאה.

Back to top button