למען הקהילהמבזקים

יום המעשים הטובים: כ-1346 מנות דם נתרמו

במהלך שלושת הימים האחרונים (ראשון-שלישי) קיימה משטרה ישראל כמדי שנה את יום המעשים הטובים. השנה פעלה משטרת ישראל לקיום יום זה בשיתוף עם מגן דוד אדום ועמותת זיכרון מנחם.

במסגרת הפעילות הוצבו 31 עמדות להתרמת דם ולהתרמת שיער במוקדים משטרתיים בכל רחבי הארץ מצפון לדרום, כדי לאפשר לשוטרים, מתנדבים ואזרחים להגיע ולתרום. כ-1346 מנות דם וכ-36 צמות שיער נתרמו במבצע משטרתי ברחבי הארץ.

נצ"מ הוד לוי רמ"ח קהילה מסר: "משטרת ישראל פועלת לצד המאמץ הביטחוני גם במסגרת יום המעשים הטובים שהתקיים היום בשנה השנייה ברציפות, והובילה מיזם מציל חיים בשיתוף מד"א ב-31 תחנות משטרה ברחבי הארץ שנפתחו לציבור. שוטרים ומפקדים בכל רחבי הארץ נרתמו לתרום דם למען הציבור בישראל. במקביל, הופעל מיזם חשוב נוסף בשיתוף עמותת זיכרון מנחם, לקידום תרומות שיער. משטרת ישראל תוסיף לעשות כל שביכולתה על מנת לשמור על בטחון אזרחי המדינה ולקדם את רווחתם, ביום מיוחד זה כמו בכל ימות השנה".

סמנכ"לית שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער אמרה: "אנו מודים לשוטרות ושוטרי משטרת ישראל, שממשיכים במסורת ההתרמה במסגרת יום המעשים הטובים. זו השנה השנייה בה הקדישו השוטרות והשוטרים מזמנם ומדמם למען הצלת החיים של האחר. בימים אלו קיים מחסור חמור במנות דם, ולכל תרומה – חשיבות עצומה".

חיים ארנטל, מנכ"ל עמותת זכרון מנחם, מסר: "משפחת זכרון מנחם מעריכה ומודה על התרומות החשובות והמרגשות של השוטרות היקרות שתרמו את שערם עבור פאות לחולות סרטן, שיתוף הפעולה בין משטרת ישראל לזכרון מנחם במשך כל ימות השנה ובמיוחד ביום המעשים הטובים מרגש ומעצים".

אמבולנסים - מד"א - תרומת דם
אילוסטרציה. צילום: דוברות מד"א
Back to top button