מבזקיםמשפטי/פלילי

יוסרו המחסומים ליהודים סביב בית משפחת יושבייב בשייח ג'ראח

בעקבות עתירה שהגישה משפחת יושבייב לבית המשפט העליון באמצעות ארגון 'חוננו', הודיעה הערב (רביעי) המשטרה כי היא תסיר את המחסומים שחסמו את הגישה ליהודים שביקשו לבקר את המשפחה. מתגובת המשטרה עולה כי לאחר הערכת מצב עדכנית בעניין הם החליטו להסיר את המחסומים שהוצבו בסמטה המובילה לבית המשפחה.

בתגובת המדינה לבית המשפט העליון בעקבות עתירת המשפחה, טענות המדינה כי המחסומים הוצבו במקום מסמכות המשטרה ומשקולים מקצועיים של שמירה על ביטחון הנפש, הרכוש והסדר הציבורי. בהמשך המכתב מציינים במשטרה כי בימים האחרונים הם הסירו את שני המחסומים שהיו בדרך לבית המשפחה וכן גם מחסום נוסף שהוצב בסמוך למקום. בנוסף הם מציינים כי הם ממשיכים לעקוב אחרי הנתונים המשתנים במקום מאז החלו ההתפרעויות בשכונה, ואם יהיה צורך הם ישיבו את המחסומים לשכונה.

קראו גם:  רוכב אופנוע בן 23 נפצע קשה מפגיעת רכב בבני ברק

כאמור, תגובת המשטרה מגיעה לאחר עתירה שהגישה משפחת יושבייב לבית המשפט העליון באמצעות עו"ד אופיר שטיינר מארגון 'חוננו', כנגד המשטרה לאחר שזו הציבה מחסומים בכניסה לביתם ומנעה את הגעתם של אורחים וחברים למקום.

משפחת יושבייב טענה כי לאור שריפת הבית, חברת הבניה וחברים שרוצים לעזור מנועים מלהגיע לביתם ולסייע להם. כמו כן נטען בעתירה כי מדובר בהחלטה שאינה מידתית וכי לא נעשתה שום פניה אל המשפחה על מנת להבין מה הפגיעה שנגרמת להם בתקופה קשה זו.

עו"ד אופיר שטיינר, אשר מייצג את משפחת יושבייב מטעם ארגון חוננו, הגיב לתגובת המשטרה ואמר: "מצער לראות כי רק עתירה לבג"ץ הובילה את משטרת ישראל לתת ליבה לפגיעה הקשה בזכויות שגרמה, כשפעלה באופן לא סביר ולא מידתי – הרבה מעבר לאיפוק שציווה עליה המחוקק לנקוט בהפעלת סמכויותיה. אנו שמחים בשמחת המשפחה הצעירה שתוכל כעת לשוב לביתה ולשקם את חייה, ומקווים כי להבא משטרת ישראל תדע לשעות גם לפגיעה בפרט ובזכויותיו".

קראו גם:  לפיד מגנה את תקיפת סלמאן רושדי: "התקפה על החירויות והערכים שלנו"

"מצופה מהמשטרה למנוע פגיעה בפרט על ידי אכיפה נגד הגורמים האלימים, ולא על ידי הצרת צעדיו של הנפגע. בהקשר זה, אנו מברכים על מאמצי המשטרה והשב"כ שהובילו לאחרונה להעמדת המחבלים שפגעו בטל לדין בעבירות חמורות", הוסיף עו"ד שטיינר.

הפרות הסדר בשייח ג'ראח: שמונה חשודים נעצרו
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן