כלכלהמבזקים

משפטנים בשירות המדינה יזכו לשדרוגי משרות בהיקף שנתי של מעל 20 מיליון ש"ח

550 משפטנים בשירות המדינה יזכו לשדרוגי משרות בהיקף שנתי כולל של יותר מ-20 מיליון שקל, כך סוכם היום (רביעי) לאחר מו"מ ממושך בין איגוד המשפטנים למדינה. ההסכם התקדימי מתקן עיוותים ובעיות ארוכות שנים במבנה הארגוני ובתקינה בשירות המשפטי הממשלתי, והוא בעל השפעות עתידיות מרחיקות לכת על אופק קידומם המקצועי של המשפטנים בשירות הציבורי.

בין היתר נקבע כי לאחר כשנתיים בהן הוקפאו כל מכרזי המשפטנים על ידי המדינה, הם עתידים להיפתח בחודש הבא עם שורה של שינויים, התאמות והקלות משמעותיות למשפטנים בהליכי המכרזים ובהליכי המיון, ובהם: ביטול הצורך במרכזי הערכה והחלפתם בהליכי מיון חדשניים ומותאמים יותר לתפקידים משפטיים, הכפלת מספר המועמדים שמגיעים לשלב הסופי של הוועדה הבוחנת ויצירת מנגנון חדש של מוביליות והתנסות הדדית בין הדירוגים, שיאפשר בין היתר מעבר של משפטנים לפרקליטות וצבירת ניסיון מקצועי שם.

עוד נקבע כי יורחב מתח הדרגות התחילי בדירוג המשפטנים וייווצרו משרות חדשות בדירוג המשפטנים של מוקדי ידע ומומחים בהליך קידום של ועדה מקצועית ולא במכרז, וכן משרות ניהוליות חדשות של ממונים בכירים. ההסכם כולל גם מאות שדרוגי תקנים קיימים ודרגות אישיות, יצירת רמת שכר חדשה למשנים ליועצים המשפטיים של משרדי הממשלה ותיקנון משרות נוספות של סגן בכיר ושל משנה ליועמ"ש משרד.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "ההסכמות שאליהן הגענו עם המדינה חשובות ביותר ומעניקות ודאות תעסוקתית ואופק ארוך טווח למאות משפטנים בשירות המדינה. אני מודה לשר המשפטים גדעון סער, ליו"ר איגוד המשפטנים יצחק גורדון ולכל מי שהיה מעורב בהשגת ההסכם החשוב הזה".

יו"ר איגוד המשפטנים, עו"ד יצחק (יצי) גורדון: "מדובר בהסכם היסטורי שמבצע תיקון רוחבי בשירות המשפטי הממשלתי. כבר עשרות שנים לא ניתנה התייחסות כה משמעותית לצרכים של השירות המשפטי הציבורי. כל הגורמים הרלוונטיים – הנהלת השירות המשפטי הממשלתי, הנהלת משרד המשפטים, נציבות שירות המדינה ומשרד האוצר – חברו לראשונה יחד וישבו עם איגוד המשפטנים כדי לתת מענה רוחבי לעיוותים של שנים ובעיות במבנה ובתקינה של השירות המשפטי הציבורי, ובכך הבאנו בשורה של ממש לציבור המשפטנים. מדובר בנדבך משמעותי נוסף בשורה של מהלכים והישגים של איגוד המשפטנים לשיפור תנאי ההעסקה, אופק הקידום והביטחון התעסוקתי של כלל קבוצות המשפטנים בשירות הציבורי. אני מודה לציבור המשפטנים בשירות הציבורי, ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על הסיוע והמסירות, לצוות המו"מ של איגוד המשפטנים – חברי מזכירות האיגוד עוה"ד רון אשכנזי, עדי ארקין, לירון ספרד ונעמה דוד. תודה ליו"ר הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי עו"ד חנה שניצר ולעוה"ד מירי מלכי וויוי וייץ, ליועץ המשפטי להסתדרות עו"ד יחיאל שמיר, לסמנכ"ל אגף כלכלה אדם בלומנברג ולמיכאל קוסצ'ב מהאגף, וליועץ החיצוני של איגוד המשפטנים עו"ד קובי אמסלם".

צילום: דוברות ההסתדרות

Back to top button