מבזקיםפוליטי / מדיני

"כל אירועי הבואש בהפגנות היו נגד חרדים וערבים, אף פעם לא נגד חילונים מהשמאל"

חה"כ ישראל אייכלר מסיעת יהדות התורה, נאם היום (שני) בפני מליאת הכנסת והציג דו"ח משטרתי חמור עם נתונים מדאיגים. "אני רוצה להציג בפניכם מסמך שקיבלתי מהאגודה לזכויות האזרח. זהו דו"ח משטרתי שמעלה כי כל המקרים שבהם השפריצו בואש על מפגינים זה או חרדים או ערבים. בין השנים 2018 ל-2020 נרשמו 13 אירועי בואש, 12 מתוכן חרדים, 1 אירוע של ערבים. בשנת 2021 נרשמו למעלה מחמישים מקרים בהם ערבים, חרדים וימניים. לא נרשם אפילו מקרה אחד בהפגנות שמאל, בבלפור, מחאת האתיופים או כל קבוצה אחרת".

אייכלר סיפר: "אנשים רבים עוברי אורח נפגעו מבואש בגוף ובנפש מבלי שהיו מעורבים בכלל בהפגנות. תינוקות שנפגעו מהחומר החריף וכדומה. אני רוצה לצטט רק שתי עדויות כדי שתבינו מה המשמעות של בואש עבור הסביבה. מקרה אחד של אישה שהלכה בשכונת גאולה לבית מרקחת, ומכת"זית התיזה מי בואש למרחק כמה מטרים זה פגע בה, היא והתינוק נרטבו. התינוק צרח מכאבים וכל הפנים שלו האדימו מצריבה. במקרה אחר אישה העידה שבגדיה ניזוקו והיא הפסידה יום עבודה ויש עוד הרבה מקרים כאלו."

"פה בכנסת עמד שר שהיה שייך פעם לימין ואמר שכל פרוטה שמשקיעים בערבים היא רווח, אבל מעולם הם לא אמרו ככה על הכסף לישיבות. ההיפך, הם קוראים לזה סחטנות. היחס לחרדים היום במדינת ישראל הוא גרוע יותר מהיחס לערבים. הציבור החרדי פחות לגיטימי מהציבור הערבי בעיני המשטר החילוני. ככה לא נבנית דמוקרטיה. משום שדמוקרטיה משמעותה זכויות לכל אדם, מגזר וקבוצה. מדינה שמתנהלת באפליה כזו, היא לא דמוקרטיה". סיים חה"כ אייכלר.

צילום: אתר הכנסת
Back to top button