חדשות הארץ

היועמ"ש מסרב להורות על פתיחת חקירה כנגד איימן עודה על תמיכה בטרור

השבוע הודיע היועמ"ש שלא יפתח חקירה פלילית נגד עודה על התבטאויות התומכות בטרור. הדבר בא אחרי פנייתו של יועמ"ש בצלמו עו"ד מיכאל ליטווק וכן ח"כ עמיחי שיקלי שפנו ליועמ"ש לפתוח בחקירה נגד עודה בגין תמיכתו בטרור זאת לאחר שנחשף סרטון שבמהלך השידור החי, תיאר שבמאבקו של העם הפלסטיני נגד ישראל ישנם שלושה שלבים שמדורגים לפי סדר חשיבותם. השלב הראשון והחשוב ביותר נקרא 'מקאומה של העם הנכבש'. פירוש המילה במובן המילולי הוא התנגדות אך מקובל לפרשה כהתנגדות אלימה ובמקרה הנ"ל, כנגד חיילי צה"ל ואזרחי מדינת ישראל.

עדות חותכת לכוונתו ניתן למצוא בהמשך דבריו של ח"כ עודה בשידור החי שהביא כדוגמה את פעילות החיזבאללה לבנון שגרמו להקמת ארגון ארבע אימהות ובעקבות כך את נסיגת צה"ל מלבנון בעקבות פעילות הגרילה והטרור (מקאומה) של ארגון חיזבאללה נגד חיילי צה"ל ואזרחי ישראל. לאחר מכן, הוא איים כי ככל שיהיה סיפוח, תהיה אינתיפאדה פלסטינית, קרי התקוממות לאומנית אלימה.
במכתבו הדגיש יועמ"ש בצלמו שאין כאן כל ספק שמדובר הן בעבירה על חוק הטרור בהאדרת מעשי הטרור של חיזבאללה והן בהסתה לאלימות שכן הוא קורא מפורש לשומעיו ללכת בדרכי החיזבאללה ולרצוח ולחטוף חיילים ואזרחי המדינה.

קראו גם:  בן 6 טבע בפארק המים שפיים וחזר להכרה לאחר החייאה

במכתבו הדגיש עו"ד ליטווק שאי אפשר לפרש את המילה התנגדות כאן בצורה שאיינה אלימה לאור הדוגמאות הרקע שהודגשו במפורש. בנוסף הזכיר יועמ"ש ליטווק את סירוב הפרקליטות למשטרת ישראל לפתוח בחקירה עד כה. חרף זאת קיבל השבוע עו"ד ליטווק תשובה לקונית פנייתך ב התקבלה בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, והועברה אל היחידה לפניות הציבור במשרד המשפטים.

ככל שיש בידך חשד או מידע אחר בדבר ביצוע מעשים פליליים, באפשרותך להגיש תלונה בתחנת המשטרה הקרובה לאזור מגוריך, שהיא הגוף המוסמך לטיפול בתלונות אלו. נציין שאין זה פעם ראשונה שהיועמ"ש מגבה את איימן עודה לפני שנה נחשף שהיועמ"ש סרב לבקשת בצלמו לפתוח בחקירה נגד עודה על מאמר תמיכה בנסראללה בשל כך שהוא נשלח בערבית ואין לפרקליטות עורכי דין דוברי ערבית. בעקבות כך שיגר ח"כ אופיר כץ מכתב נזעם ליועמ"ש על התשובה המזלזלת . גם ארגון בצלמו הגישו ערעור ותרגמו את המאמר אולם כפי שציינו אכן המשטרה מוכנה לפתוח בחקירה אולם היועמ"ש ממשיך לגבות את עודה.

קראו גם:  מחאת עובדי ההוראה המשיכה היום מול מעון ראש הממשלה בירושלים

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "התנהלות היועמ"ש בפרשת עודה אינה רק שערורייתית אלא גובלת באי ציות לחוק. החוק מחייב את היועמ"ש לבדוק כל מקרה של חשד פלילי של חבר כנסת שכן הוא היחיד שמוסמך להורות על הסרת חסינות. אולם היועמ"ש בוחר לצפצף על החוק ולמנוע בכל מחיר את החקירה של עודה בכך פעם תירוץ אחר, פעם חוסר תרגום, פעם פניה שלא הגיעה אליו ופעם שלישית פשוט מפנה לתחנת המשטרה הקרובה כשהוא כמובן יודע שלמשטרה אין כל סמכות לחקור חברי כנסת. פניתי לנציב דוד רוזן שיפתח בחקירה מידית בגין התנהלותו של היועמ"ש בסוגיה זו. אזכיר שהנציב קבע כבר מספר פעמים שהתנהלות היועמ"ש מול אנשי ימין אינה הוגנת והעיר לו על כך."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן