צבא וביטחון

השר גנץ: כל ההזדמנויות, נשענות גם על ההרתעה שנובעת מעוצמתו של צה״ל

שר הביטחון, בני גנץ, נאם הערב (רביעי) בטקס סיום קורס המכללה לביטחון לאומי, במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש הממשלה נפתלי בנט והרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, במחנה דיין, בגלילות.

השר גנץ על המצב במזרח התיכון אמר: "ישנם במרחב שסביבנו גם אתגרים מתפתחים וגם הזדמנויות: באתגרים התפוררותה של לבנון, האיומים מסוריה לצד ההתייצבות שבה, נשמח על היחסים המתחזקים עם ירדן ומצרים, על גל הנורמליזציה שתפקידנו לעודד ולחזק אותו, ורצון אצל חלקים הולכים וגדלים בציבור הפלסטיני לחיות לצידנו בשלום. כל ההזדמנויות, נשענות גם על ההרתעה שנובעת מעוצמתו של צה״ל ומעוצמתה של מדינת ישראל. כל האיומים דורשים מאתנו להאיץ ולהגביר את המוכנות שלנו למלא את משימתנו בקיר ברזל של מעשים ולא להסתפק רק במילים."

שר הביטחון אף הוסיף: על איראן אמר: "מול האיום הגדול ביותר, התחמשותה של איראן בנשק גרעיני, אין לנו ברירה, אלא להרחיב את בניין הכוח, להמשיך להישען על המרכיב האנושי, ולהתאים את הכלים והתוכניות שלנו. בניין הכוח של כלל המערכות, והיצירתית בעת הזו, אינו פריבילגיה אלא צורך קיומי אמתי. אנחנו כדרג מדיני, מחויבים לאפשר למערכת הביטחון- שב"כ, מוסד, משרדי הממשלה השונים וכמובן צה"ל – לשמור על העליונות הביטחונית באזור, עליונות שמאפשרת לנו להתקיים כאן בבטחה ולקדם את השלום."

Back to top button