מבזקים

ח"כ זוהר: אתם עושים פה פעולה נגד מדינת ישראל ונגד ביטחון המדינה

מליאת הכנסת דחתה לפני זמן קצר (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק להקפאת קצבאות שמשולמות לפעיל טרור ומשפחתו מקופת המדינה, התשפ"א-2021 של חבר הכנסת מכלוף מיקי זוהר. 50 חברי כנסת תמכו בהצעה מול 57 שהתנגדו. לשר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים מוצע להעניק את הסמכות להורות על הקפאת כל הקצבאות שמשולמות לפעילי טרור ולבני משפחותיהם מקופת המדינה, אם יוכח שהרשות הפלסטינית משלמת שכר בגין ביצוע מעשה הטרור שביצע פעיל הטרור. אם פעיל הטרור התחייב שלא להוסיף ולקבל כספים מהרשות הפלסטינית ניתן יהיה לחדש את הקצבאות שמשולמות מקופת המדינה. אם יוכח שהוא הפר את התחייבותו, יהיה השר רשאי לשוב ולהקפיא את כל הקצבאות.

בנוסף, נכתב בחוק כי אם הורה של פעיל טרור הוכיח שהוא אינו נהנה מכספים שמשלמת הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור, השר רשאי להורות שהקצבאות ישולמו.

ח"כ מיקי זוהר: ״קואליציה הנשענת על תומכי טרור ונותנת להם לעשות ככל העולה על רוחם. זוהי באמת ממשלת השינוי – מממשלה לאומית בראשות נתניהו והליכוד לממשלה שמאלנית בראשות עבאס ורע"מ ממשלת שמאל על מלא. אתם עושים פה פעולה נגד מדינת ישראל ונגד ביטחון המדינה בעצם הצבעתכם נגד ההצעה הזו."

השר מאיר כהן ענה בשם הממשלה: "גם אתה לא העלית את זה במשך כל השנים שהיית בקואליציה, והיית יו"ר הקואליציה, יכולת להעביר מה שרצית, כי אתה יודע שיש קושי גדול להעלות הצעות כלאה כהצעות פרטיות"

Back to top button