חדשות הארץ

רה"מ בנט: אנחנו שומרים על דריכות ועל מוכנות למול כל תרחיש

ראש הממשלה, נפתלי בנט, נאם הערב (רביעי) בטקס סיום קורס המכללה לביטחון לאומי, במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג, שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, במחנה דיין, בגלילות.

מדברי ראש הממשלה, נפתלי בנט: "האיומים הביטחוניים סביבנו לובשים ופושטים צורה, הם הרבה יותר מורכבים והרבה פחות צפויים. למולם אנחנו פועלים היכן שנדרש ומתי שנדרש: בתחכום, ביצירתיות, בנחישות ובתחבולה. תחבולה היא יסוד הפעולה, לא התבלין. האנשים המופלאים שלנו, עם מדים או בלי מדים, פועלים מסביב לשעון בכל הזירות, הקרובות והרחוקות, ולא רק בכוח הזרוע. אנחנו נמשיך בזה. לא נאפשר לאף מדינה או ארגון טרור לאיים על ביטחון ישראל, על ריבונותה, על אזרחיה. השבוע מלאו 15 שנים למלחמת לבנון השנייה. זו הייתה מלחמה שחשפה אצלנו לא מעט בעיות ופערים. חוויתי את חלקם מקרוב מאוד, כמפקד ביחידת מילואים שפעלה בעומק השטח. כמו כולם ראיתי את הבלבול, את חוסר האונים, את היעדרן של הנחיות, של קו ברור ורוח ברורה. צה"ל היום, בפיקוד הרמטכ"ל אביב כוכבי, נמצא במקום אחר לגמרי. במענה, במוכנות, במכה שננחית על אויבינו, אם נידרש לכך."

צילום: חיים צח /לע"מ

ראש הממשלה המשיך ואמר: "רבותיי, ימים אלה הם ימים קשים מעברו השני של גבולנו הצפוני. מדינת לבנון נמצאת על סף קריסה, הייתי אומר כבר בקריסה, כמו כל המדינות שאיראן משתלטת עליהן ומתבססת בהן. כל דבר שאיראן נוגעת בו נהרס. את המחיר הכבד משלמים הפעם אזרחי לבנון. חיזבאללה, בשליחות איראן, מסכן את אזרחי לבנון ואת עתידם. אזרחי לבנון – הם לא האויב. למעשה, יש לנו ולאזרחי לבנון אויב משותף: חיזבאללה ואיראן. רק בהבדל אחד: לנו יש את כל הכלים ואת היכולות להתמודד למול האויב הזה. אנחנו ממשיכים לעקוב אחר כל אלו שפועלים נגדנו, ואנחנו שומרים על דריכות ועל מוכנות למול כל תרחיש. גם לגבי רצועת עזה זה נכון. אנחנו מיישמים למולה מדיניות אחרת גם במקלות וגם בגזרים. זה נכון בכל הזירות שלנו שהשתיקה יפה להן".

צילום: חיים צח /לע"מ
Back to top button