חדשות הארץ

פסח חגיגי בנהריה: אביב fest מתקיים בעיר הצפונית עם שלל פעילויות

תושבים ומבקרים רבים מנצלים את חופשת חול המועד פסח לבילוי משפחתי בעיר נהריה. חלקם בחרו בחוף הים, בבתי הקפה לאורך הגעתון, בפארקים ובטיילת המדהימה. אחרים בפעילות חג מגוונת שמתקיימת ברחבי העיר.

צילום: מיקי אלקובי

מאות ביקרו ב'קפסולה הביזנטית', מיזם חג משותף לעיריית נהריה ולרשות העתיקות שכללה סיור ופעילות לכל המשפחה באתר קדום בשכונת כצנלסון בנהריה, בו מתבצעות עבודות שימור ברצפת פסיפס שהיא שריד לכנסייה ביזנטית שהייתה במקום לפני 1,400 שנה. מדובר בכנסייה שנחפרה כבר בשנות ה-70 והיא בעלת אחת מרצפות הפסיפס היפות בארץ. הרצפה כולה עוטרה בפסיפס במגוון רחב של צבעים ובעושר עצום של דגמים ביניהם פסי מדליונים שכללו דמויות אדם, בעלי חיים וצמחים. המקום היה סגור במשך שנים רבות ולפני מספר חודשים בשיתוף פעולה בין עיריית נהריה וקבוצת מורי דרך מקומיים המלווים את סיפור האתר הביזנטי שנים רבות לבין רשות העתיקות, הוחלט לשפץ את המבנה בתוכו נמצאת רצפת הפסיפס ולהכשירו לביקורי קהל באופן סדיר.

צילום: מיקי אלקובי

בגן הבוטני-זואולוגי בנהריה, נהנו הבאים ממופעי תרבות, סדנאות יצירה והפעלות לילדים שכללו את ההרכבים: סביבטרון-תיאטרון אקולוגי ו'אקו מיוזיק' – צלילים מחצר הגרוטאות, בפעילות כיפית שהתקיימה במימון משרד התרבות והספורט. המבוגרים והילדים נהנו גם ממזג האוויר האביבי ומסיור בשבילי הגן בין הצמחים הצבעוניים לבעלי החיים.

צילום: מיקי אלקובי

ברוח החג, הוחבאו ברחבי העיר שני אפיקומנים עם חידות נושאות פרסים על עברה של העיר נהריה שחיבר איש החינוך הוותיק גדי אברהם ועשרות מתושבי העיר חיפשו אחריהם. המרכזים הקהילתיים ארגנו עברו משפחות רבות שהגיעו מהעיר ומחוצה לה חוויה מיוחדת שכללה סיורים מודרכים בעקבות עברה של העיר נהריה כמו מגדל המים, מזח העפלה, סיפורי התעשיינים הראשונים בעיר, נחל הגעתון ועוד.

צילום: מיקי אלקובי

שיא האירועים מתקיים בטיילת – ההגדה של פסח התעוררה לחיים עם תפאורה קסומה ומיוחדת. דמויות חג כמו פרעה ומשה לצד תיאטרון רחוב, הולכי קביים והרכבים מוזיקליים לאורך טיילת המפרש על חוף הים המהמם של נהריה. את פני הבאים לטיילת קיבלו ציורי תלת מימד צבעוניים שהוכנו במיוחד לחג כולל עמדה לצילום לילדים ומבוגרים.

אביב fest בטיילת צפוי להימשך גם מחר (חמישי) עם פעילויות, הצגות והפעלות לכל המשפחה בין השעות 10:30-19:30.

Back to top button