פוליטי / מדיני

גנץ למשרדי הבריאות והאוצר: הבהירו את הצעת ההחלטה לרכש החיסונים

בעקבות סדרת דיונים מקצועיים והתייעצויות שקיים שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ בימים האחרונים, נשלח היום (רביעי) מכתב לגורמי המקצוע במשרד האוצר והבריאות בבקשה לקבל הבהרות בנושא הצעת ההחלטה שאותה מבקשים המשרדים להעלות באופן דחוף לממשלה.

במכתב שנשלח מלשכתו של גנץ למנכ"ל משרד הבריאות ולמנכ"ל משרד האוצר, עם העתק לשרים, נכתב כי "הצעת המחליטים כוללת אישור דברי חקיקה הכורכים בתוכם מספר נושאים שאינם רק נושא רכש החיסונים, כפי שנטען בפומבי, ונעדרות ממנה הבהרות באשר למצב העובדתי הקיים, לתכלית ההצעה ולדחיפותה".

לפי בדיקה שערך גנץ, לאחר הרכש המדובר תיוותר יתרת חיסונים ללא שימוש בעלות גבוהה, מבלי לפרט את הסיבה. כמו כן, ישנה עמימות לגבי היכולת להחליף את החיסונים במקרה של מציאת וריאנטים חדשים. בנוגע למקורות התקציביים של ההחלטה, מציינים בלשכת גנץ, כי לא ברורה הדחיפות לאשר תקציבים חדשים שיגדילו את הגירעון, בדגש על הנושאים שאינם קשורים לרכש החיסונים ולצורכי מערכת הבריאות. כל זאת, כאשר קיימת יתרה לא מנוצלת ב"קופסאות הקורונה" שאושרו.

בלשכת גנץ מדגישים בפני הגורמים הרלוונטיים, כי ככל שתקודם החלטה, היא תעסוק בנפרד בנושא החיסונים הדחוף, ללא קשר לסוגיות אחרות שהוטמעו בה, שאינן סודיות ושאינן דחופות.

גנץ למשרדי הבריאות והאוצר: הבהירו את הצעת ההחלטה לרכש החיסונים
ארכיון. צילום: חורחה נובמינסקי / לע"מ
Back to top button