חדשות הארץ

הסכם: תלושי מזון למשפחות נזקקות בסך 700 מיליון שקלים

משרד הפנים יצא לפני מספר חודשים למכרז רחב היקף לגיוס חברה מנהלת לפרויקט חלוקת כרטיסי מזון בסך 700 מיליון שקלים. המכרז יצא לאחר שיתוף פעול בין משרדי הפנים והאוצר וגיוס תקציב בסך 700 מיליון שקלים לאוכלוסייה הנזקקת אשר אושר בחוק.

במכרז זכתה היום (ראשון) חברת שופרסל, אשר תעמיד 1527 נקודות מכירה ברחבי הארץ שבהן מקבלי כרטיסי המזון יוכלו לממשו ולרכוש מזון ומוצרים חיוניים. נקודות המכירה כוללות גם עסקים קטנים, מכולות ונקודות מכירה שאינן חלק מרשת קמעונאית גדולה. ביום חמישי האחרון, לאחר בחינה קפדנית שבוצעה בלשכה המשפטית במשרד הפנים, ניתן אור ירוק לצאת לדרך ונחתם ההסכם. הפעימה הראשונה של חלוקת כרטיסי המזון הנטענים תתבצע החל מה-28.1 .
הרשויות המקומיות יסייעו במיפוי הזכאים- מקבלי הנחה של 70% בתשלומי הארנונה לפי מבחן ההכנסה וכן אזרחים ותיקים מקבלי גמלת הבטחת הכנסה. כמו כן, הרשויות יסייעו בקבלת בקשות לזכאות מתושבים, בכפוף לעמידה במבחן ההכנסה שנקבע. הכרטיס יגיע ישירות לבית הזכאי, ללא צורך בהגעה פיזית לרשות המקומית, וזאת, כדי למנוע התקהלויות מיותרות. הסכום המרבי למשק בית בכל פעימה- 2400 שקלים לזכאי/ת ולבן/ת זוגו. בכספים יוטענו בכרטיס 300 שקלים לאדם, לכל אדם נוסף המתגורר עם הזכאי/ת, יוטענו בכרטיס 225 שקלים).

שר הפנים אריה דרעי אמר: ״משבר הקורונה גרם למשבר כלכלי שדורש מאתנו לסייע תקציבית למשפחות מוחלשות לרכוש מזון ומוצרים חיוניים בכבוד. כל אדם שמקבל את כרטיס המזון יוכל לממשו באופן קל, מהיר ובפריסה רחבה של בתי עסק לממכר מזון. כמיליון מתושבי ישראל ייהנו מהתקציב בתקופה לא פשוטה זו. אני מודה לשר האוצר ישראל כץ על הסיוע למען אלה שבאמת זקוקים לסיוע לקיומם״.

שר האוצר ישראל כ״ץ הוסיף: ״אני מברך על כך שהמיזם החשוב במשותף עם שר הפנים יצא לדרכו. בתקופה זו של מגפת הקורונה והמשבר הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות מדינת ישראל, אין דבר חשוב יותר מהסיוע הישיר שיינתן למשפחות במזון ומצרכים בסיסיים, וזאת בנוסף לסיוע שניתן למובטלים, לעצמאים ולבעלי העסקים במסגרת רשת הביטחון הכלכלית. אני מודה לשר הפנים על יוזמתו ועל שיתוף הפעולה המבורך בנושא זה, כמו בנושאים רבים אחרים לטובת ציבורים ונושאים שונים״.

4 תגובות

  1. צריך לשים לב לדבר מאוד חשוב

    אין פיקוח על תווי המזון וזה אמור להדליק נורה אדומה … מי המשרד שקיבל את האחריות על כך ?

  2. שוד הקופה הציבורית המתדלדלת נקרא עזרה לחלשים. הס מלהזכיר כמובן שעוד מעט יש בחירות וחלילה מלחשוב שזהו שוחד בחירות. בסך הכל נותנים לאזרחים אפשרות לעבור חודש אחד בשלום ולאכול משהו. לא תוכנית, לא תקציב מאושר. כסף כיס קטן הן בשביל דרעי והן בשביל כץ. אחרי הבחירות הקרובות יצטרכו למצוא את הדרך להחזיר את מה שפוזר בחוסר מחשבה ובחוסר תבונה אבל ברור שאף אחד לא יזכור ואף אחד לא יגיש דין וחשבון על מעשיו כי יש חסינות. ומי כמו דרעי מכיר חסינות מהי.

  3. נהדר ממש.יגיע הבית?ממש.במקום שיפתחו קו מידע לזה..

    סתם…בטח רק החרדים יהנו מזה בסוף…

Back to top button