העולם הערבילבנון

הפיצוץ בביירות: מעל 130 הרוגים, ישראל נערכת להעברת ציוד ללבנון

אחרי הפיצוץ העז שאירע בנמל ביירות אתמול (שלישי) והחריב את בירת לבנון נמשכים גם כעת הניסיונות לאתר לכודים ונפגעים. עד כה מניין המתים עומד על לפחות 130 בני אדם, מספר הפצועים עבר את ה-5,000, עשרות נעדרים וכ-300,000 אזרחים איבדו את בתיהם.

מיימדי ההרס שגרם הפיצוץ העז ניכרים לאורך עשרות קילומטרים ממקום האירוע. בסרטוני וידאו שעלו לרשתות החברתיות גל ההדף העצום ניפץ את שמשות החלונות וגרם למכוניות להתעופף באוויר.

צילום: חסן שבן / בלומברג

אתמול ישראל הציעה ללבנון סיוע הומניטרי רפואי ובשעות האחרונות גורמים בישראל פועלים על מנת להעביר ללבנון ציוד שיוכל לסייע להם להתמודד עם מצב החירום בו נמצאת המדינה. הגורמים מתנהלים מול נציגי האו"ם בדרום לבנון לקראת העברת הציוד.

בתוך כך, ממשלת לבנון הודיעה כי הוקמה ועדת חקירה לבירור נסיבות הפיצוץ. מבירור ראשוני של האירוע עולה כי מעל 2,700 טונות של אמוניה אוחסנו בנמל במשך כ-6 שנים וזה על פי החשד החומר שהתלקח וגם להדף העצום.

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!