ביה״ח מעייני הישועה קיים תרגיל חירום המדמה תרחיש מלחמה
ביום חמישי האחרון (23.05), נערך בבית החולים מעיני הישועה בבני ברק תרגיל חירום מקיף, המדמה תרחיש מלחמה ופינוי מחלקות לבית-החולים התת-קרקעי הממוגן. התרגיל, שנערך בשיתוף פעולה עם פיקוד העורף, הינו שיאו של תהליך הכנה נרחב, שכלל את בניית בית-החולים התת-קרקעי ואת הכשרת הצוותים ואימונם במתארי החירום השונים. התרגיל נועד לבחון את מוכנות בית החולים למצבי חירום קיצוניים, כולל מתקפות טילים ואירועי טרור.
במהלך התרגיל, פונה חניון בית-החולים מרכבים והמתחם התת-קרקעי הוכשר לקליטת המאושפזים. הצוות הרפואי תרגל פינוי של מחלקות האשפוז ועבודה בבית-החולים הממוגן, אשר הוכשר לתת מענה לכלל המאושפזים בבית-החולים, כולל חולים מורכבים ומונשמים, ואף נבנו בו שני חדרי לידה ממוגנים.
מנהלת בית החולים, ד״ר טקס-מנובה: "התרגיל המורכב שנערך היום, ועבר בהצלחה, הינו חלק בלתי נפרד מהעבודה המתמשכת שלנו לשפר את מוכנות בית-החולים והתגובה במצבי חירום. אשרינו שהתברכנו בצוות מקצועי ומיומן, אשר ערוך לתת טיפול מיטבי, איכותי ובטוח לציבור המטופלים, בכל תרחיש שהוא".
• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
בפיקוד העורף הביעו שביעות רצון גבוהה מהערכות המרכז הרפואי 'מעיני-הישועה' לחירום ומההתנהלות של הצוותים בתרגיל. "שיתוף הפעולה והמקצועיות שהוצגו היום בבית החולים מעיני הישועה הם דוגמה למופת של הכנה והתמודדות עם מצבי משבר״.
![תרגיל חירום - בית חולים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-26-at-12.18.31.jpeg?resize=500%2C281&ssl=1)
![תרגיל חירום - בית חולים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-26-at-12.18.32-1.jpeg?resize=500%2C281&ssl=1)
![תרגיל חירום - בית חולים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-26-at-12.18.32.jpeg?resize=500%2C281&ssl=1)
![תרגיל חירום - בית חולים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-26-at-12.18.33.jpeg?resize=500%2C281&ssl=1)