בידורמבזקים

תואר ד"ר של כבוד יוענק לזמר שלמה ארצי

אוניברסיטת תל אביב תעניק תואר ד"ר של כבוד לזמר שלמה ארצי על תרומתו יוצאת הדופן למוזיקה ולתרבות הישראלית. הענקת תואר הכבוד תתקיים במסגרת אירועי חברה הנאמנים שיתקיימו בשבוע הבא בקמפוס האוניברסיטה.

בנימוקי הזכייה ציינה הועדה להענקת תארי דוקטור לשם כבוד של אוניברסיטת תל אביב כי "שיריו של ארצי הם פסקול התבגרותה ועיצובה של החברה הישראלית. באמצעות המוזיקה שלו הוא תפס את מהות החברה הישראלית".

שלמה ארצי
צילום: דוברות אוניברסיטת תל אביב

כמו כן, שלמה ארצי מקבל את התואר המכובד גם על פעילותו החברתית ותרומתו הרבה לפריפריה, בין אם בעבודות התנדבות במתנ"סים, ובין אם בהופעותיו הרבות לאורך השנים, ביישובים כמו ירוחם ועוטף עזה (כולל יצירת תשתית שלא הייתה קיימת בישובים אלו). בהקשר זה יצוין כי מאז ה-7 באוקטובר שלמה ארצי מרבה להתנדב בהופעות לחיילים, לבקר פצועים בבית החולים וכן להופיע בהלוויות של חללים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הועדה הוסיפה בנימוקיה וציינה: "שלמה ארצי נמנה על העילית שבתרבות הישראלית והוא משתמש לאורך השנים בכישרונו הייחודי לשרטט את קווי המתאר של הישראליות באמצעות שירים ופזמונים. הפעילות החברתית שלו מראה עד כמה הוא מיוחד ואין ספק שהוא מייצג את המיטב שבחברה הישראלית".

2 תגובות

  1. אל תשווי בין לבין ואת יודעת בדיוק למה .!לסיכום מגיע לשלמה ובגדול

  2. נו אז למי ייתנו לאייל גולן שבאמת מגיע גם לו ,אבל אנחנו מדינה גזענית ומגעילה

Back to top button