מבזקיםפוליטי / מדיני

השגריר ארדן: האו"ם הוא מכשול מרכזי לשלום, אתם צריכים להתבייש

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן נאם היום (רביעי) בדיון המיוחד באו״ם על ההכרה במדינה פלסטינית. בראשית דבריו תקף השגריר ארדן את עצם הדיון בהכרה במדינה פלסטינית ואמר כי "אין פרס גדול יותר למחבלים שביצעו את טבח ה-7.10 יותר מאשר הדיון הזה. עד היום אפילו לא גיניתם את חמאס."

לדבריו, "הכרה במדינה פלסטינית היא מסר לאנסים ולרוצחי הילדים בחמאס, שהטרור משתלם. לא עשיתם דבר לטובת הקורבנות אך פעלתם לטובת הרוצחים. זה מעורר בחילה ורצון להקיא."

הוא ציין כי "האו"ם הוא מכשול מרכזי לשלום. כל אחד מכם שתומך בהקמת מדינת טרור מהווה מכשול לשלום! אתם מהווים את התגשמות החלום של כל מחבל פלסטיני ששואף להחריב את מדינת ישראל בסיוע טרור דיפלומטי! ללא התמיכה שלכם, הפלסטינים היו מפנימים שמו"מ ופשרות הדדיות הם הדרך היחידה. אתם צריכים להתבייש בעצמכם."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

השגריר ארדן התייחס בנאומו גם להפגנות האלימות והאנטישמיות בקמפוסים בארה"ב: "סעו לאוניברסיטת קולומביה או לאוניברסיטת ניו יורק. הקשיבו לקריאות הרצח של ההמון "הפרו-פלסטיני". הם חשפו את השקר הפלשתיני. הם קוראים להשמדת ישראל והיהודים. מהים עד הנהר! תמיד ידענו שחמאס מסתתר בבתי ספר. אך לא ידענו שלא מדובר רק בבתי ספר בעזה. אלו גם הארוורד, קולומביה ועוד."

"כפי שגרמניה הייתה מרכז מדע ותרבות אך בה התפשט הנאציזם, כך אוניברסיטאות עילית, המתיימרות להיות מעוזי הליברליזם, הפכו לקרקע פוריה לגזענות המתועבת ביותר. התמונות מאוניברסיטת קולומביה מזכירות לנו את "ליל הבדולח". אמר השגריר ארדן.

הוא הדגיש כי "נשיאי אוניברסיטאות ופרופסורים צריכים לתת דין וחשבון על כך שהם מגבים אנטישמיות. זו ההזדמנות האחרונה של האו"ם להראות שהוא זוכר את הסיבה שלשמה הוא הוקם לאחר השואה. תתעוררו!"

*השגריר ארדן פנה למזכ"ל האו"ם בקריאה לפעול נגד אנטישמיות: "אני קורא למזכ"ל ולמנהיגים ברחבי העולם להפסיק להתחבא מאחורי מילים ריקות. אין "חירות" להסית לאלימות ולרצח ואין "זכות" לתקוף סטודנטים יהודים. מי שלא נלחם נגד האנטישמיות המכוערת הזו, הוא משתף פעולה!״

בסוף דבריו השגריר ארדן ניבא את קריסת האו"ם וציטט מההגדה: "בעתיד, סטודנטים ילמדו על נפילת האו"ם. הם ילמדו על פשיטת הרגל המוסרית והעיוורון של הארגון הזה. שהאדישות והצביעות שלכם הביאו להתרסקות האו"ם. אבל זה גם מה שיביא להקמה של גוף בינלאומי חדש, ערכי ומוסרי."

השגריר ארדן המשיך ואמר: "בחג הפסח אנחנו מספרים על יציאת מצרים. מצרים הייתה מעצמה אך היהודים שרדו ויכלו לה. זה הסיפור של העם היהודי. "והיא שעמדה לאבותינו לאבותינו ולנו. שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותנו. אלא שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם. זכרו: רבים ניסו להשמיד אותנו, האימפריות הכי חזקות– אך כולם נכשלו. אנחנו עם הנצח. ישראל תתקיים לעולם!."

תגובה אחת

Back to top button