מבזקיםפוליטי / מדיני

משרד החוץ נערך לאפשרות שיוצאו צווי מעצר לבכירים ישראלים

נוכח השמועות על האפשרות שבית הדין הפלילי הבינלאומי יוציא צווי מעצר נגד בכירים בישראל: שר החוץ ישראל כ"ץ הנחה היום (ראשון) את כל נציגויות ישראל בעולם להיערך באופן מיידי להתפרצות גל אנטישמי אנטי יהודי ואנטי ישראלי חמור בעולם.

בשל חומרת האיום על הקהילות היהודיות בחו"ל, שר החוץ כ"ץ הנחה לשתף גם ארגונים יהודיים בחו"ל בצורך להיערך להליכים אפשריים מסוג זה, כולל תיאום הגברת האבטחה סביב מוסדות יהודיים מול השלטונות, ופנה לשר עמיחי שיקלי, הממונה על המאבק באנטישמיות, לפעול גם הוא בנושא.

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר: "אנחנו מצפים שבית הדין ימנע מהוצאת צווי מעצר נגד בכירים ישראלים בדרג המדיני והביטחוני. אין דבר מעוות יותר מלנסות למנוע מישראל להגן על עצמה מול אויב רצחני שקורא באופן גלוי להשמדת מדינת ישראל. במידה והצווים יוצאו הם יפגעו במפקדי ולוחמי צה"ל ויעניקו רוח גבית לארגון הטרור חמאס וציר האיסלאם הרדיקאלי בהובלת איראן נגדו אנו נלחמים".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

שר החוץ כ"ץ הוסיף: "ישראל נלחמת נגד ארגון טרור רצחני שתקף אותה וביצע פשעים מהחמורים בהיסטוריה נגד אזרחים ששהו בבתיהם וצעירים שבילו בפסטיבל, כולל פשעי מין חמורים של אונס, רצח וחילול גופות נגד נשים ונערות".

לדברי השר כ"ץ: "ישראל פועלת תוך הקפדה על כל דיני המלחמה, בליווי מערכת משפטית חזקה ועצמאית, ומאפשרת סיוע הומניטרי נרחב לאוכלוסייה בעזה בשיתוף גורמים בין לאומיים, למרות שהחמאס משתמש באוכלוסיה כמגן אנושי, תוקף ומקשה על מתן הסיוע. לא נרכין ראשנו ולא נירתע ונמשיך להיאבק עד לשחרור כל החטופים, הכרעת ארגון הטרור חמאס והשבת תושבינו בדרום ובצפון לבתיהם מתוך שקט וביטחון".

בית הדין בהאג
צילום: Shutterstock

2 תגובות

  1. Raya Shaw שלום, תודה על שיתוף פוסט כל כך נפלא. הפוסטים שלך יפים ומעניינים. אני רוצה להיות חבר שלך, אבל שליחת בקשת חברות ללא רשותך היא גסות רוח. אנא שלח לי בקשת חברות. אשמח להיענות לבקשותיכם, תודה🥀🌹🦋

Back to top button