חדשות הארץ

שיחתם של נשיא המדינה וסגנית נשיא ארה״ב קמלה האריס

סגנית נשיא ארצות הברית קאמלה האריס התקשרה הערב (שלישי) לנשיא המדינה יצחק הרצוג על מנת לברך אותו ואת עם ישראל לרגל חג הפסח.

השניים שוחחו על הצורך הדחוף להשיב את החטופים בידי ארגון הטרור חמאס בעזה בהקדם האפשרי. סגנית הנשיא הביעה את דאגתה העמוקה לשלום החטופים ואת הזדהותה עם אזרחי ישראל בתקופה קשה ומאתגרת זו. נשיא המדינה הדגיש כי על הקהילה הבינלאומית בראשות ארצות הברית להפעיל לחץ בינלאומי משמעותי, אחיד ורחב על הנהגת חמאס, ובראשם יחיא סינוואר.

בשיחתם גינה הנשיא בחריפות את תופעת האנטישמיות בקמפוסים בארצות הברית. סגנית הנשיא חזרה בתקיפות על הגינוי החריף של נשיא ארצות הברית כנגד קריאות השנאה והאנטישמיות הנשמעות בקמפוסים בארצות הברית, וביקשה להודות לנשיא על אמירתו החשובה בנוגע לאירוע האלים באוניברסיטת קולומביה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

נשיא המדינה הודה על המאמץ הדו מפלגתי להעברת הסיוע הנוסף לישראל, המהווה מסר חשוב כנגד אימפריית הרשע שתקפה את מדינת ישראל לאחרונה מאיראן. סגנית הנשיא הדגישה שהעברת הסיוע היא מסר חד משמעי למחויבות הממשל לביטחון ישראל.

הנשיא ביקש להדגיש לסגנית הנשיא את התנגדותו החד משמעית לאפשרות של הטלת סנקציות כנגד גדוד ״נצח יהודה״ וציין כי על הנושא להיפתר בשיח מסודר בין המדינות, כפי שנעשה בנושאים רבים בעבר. סגנית הנשיא ביקשה להעביר דרך נשיא המדינה את ברכתה לעם ישראל לרגל חג הפסח ובתפילה לשובם של החטופים בהקדם.

הרצוג - יצחק - קמלה - האריס
צילום: חיים צח/ לע״מ

תגובה אחת

Back to top button