מבזקיםצבא וביטחון

שר הביטחון לטייסים: "מה שעשיתם בשבת האחרונה זה דבר מרשים ביותר"

שר הביטחון יואב גלנט, הגיע היום (חמישי) לבסיס תל נוף של חיל האוויר, לשיחה עם טייסי קרב מהטייסות שהשתתפו בפעולות ההגנה ליירוט הטילים והכטב״מים שנורו מאיראן בתחילת השבוע. שר הביטחון שיבח את הטייסים על פעולתם המקצועית, והודה למפקד הבסיס תת-אלוף אריאל דיין ולמפקד הטייסת סגן-אלוף ע׳ על הובלת המשימה והביצוע המוצלח.

שר הביטחון גלנט אמר לטייסים:"כשאני מסתכל על המכונה הזאת של חיל האוויר, גם ביכולות הגנה וגם ביכולות התקפה – זה דבר מאוד מרשים. יש איסוף, תכנון ודיוק בביצוע והשתפרות כתוצאה מלימוד״.

עוד אמר שר הביטחון, ״היכולת שלנו לשבת ולקבל החלטות נכונות ולפעמים גם קשות בחמ"לים, במיוחד כשמדובר על ביצועים של חיל האוויר ועל דברים שקורים מהר, נעוצה בזה שאנחנו יודעים שיש לנו את מיטב האנשים בשמיים, זה נכון לכל גזרה, זה יכול להיות בתוך הטייסת מגיחה לגיחה, ובראייה שלנו מיום ליום, הוא תהליך שבו יש לימוד, כי יש פה השתנות מאוד גבוהה של הדברים״.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

גלנט הוסיף, ״יש לנו את האנשים הכי טובים, זה עומד במבחן ועובד היטב. והמשימות שלנו לא הולכות להצטמצם הן רק הולכות לגדול. המציאות הזאת שאנחנו מותקפים מ- 7 זירות שונות היא מציאות מורכבת והיא תאתגר אותנו ותלווה אותנו. הטווחים שנפתחו ל-1500 ק"מ משנים תמונת עולם, גם בקצב, גם בתגובה, גם בפעולה, ומדינת ישראל צריכה לדעת שיש לה חופש פעולה לעשות מה שהיא רוצה, בזכות זה שחיל האוויר יוצר הגנה – ומה שעשיתם בשבת האחרונה זה דבר מרשים ביותר, אני מדבר על החיל כולו ובקצה על מי שמבצע, גם באוויר, גם על הקרקע״.

שר הביטחון סיכם, ״זה מייצר לנו את היכולת לדעת שכאשר אנחנו מגיבים, יש מאחורי העניין הזה תעודת ביטוח, שמה שהוחלט זה מה שמבוצע, זה חיבור של שנים. הזה מקנה ביטחון רב לציבור בישראל ולמקבלי ההחלטות במדינת ישראל. אני הגעתי כדי להודות לכם על האיכויות הגבוהות של הביצוע, על הדיוק, על המסירות, על אימונים של שנים שבאים לידי ביטוי ברגעים בודדים״.

גלנט בבסיס תל נוף
צילום: שחר יורמן
גלנט בבסיס תל נוף
צילום: שחר יורמן
גלנט בבסיס תל נוף
צילום: שחר יורמן

2 תגובות

Back to top button