חדשות הארץמבזקים

הורי החיילים החטופים: ״נתניהו עסוק בבטחון צבאי ולא בבטחון חברתי״

היום (חמישי), נפגשו הורי החיילים החטופים עם ראש הממשלה, לאחר 174 ימים מאז נחטפו ילדיהם ולאחר בקשות חוזרות ונשנות. בפגישתם, דרשו ההורים מרה"מ הסבר כיצד הוא מתכנן להחזיר את ילדיהם הביתה. בתום הפגישה, קיימו אבות החיילים החטופים הצהרה לתקשורת. זאת לאחר שבוקר יום זה התחיל בהצהרה לתקשורת בבקו״ם, שם נשאו דברים אמהות החיילים החטופים.

רובי חן, אביו של איתי חן ז"ל שגופתו מוחזקת בידי החמאס אמר: ״המפגש היה עם המשפחה החדשה שלנו. בתוך המשפחה הזו אולי אנחנו נראים שונים: יש יהודים, יש בדווים, יש חרדים, יש רב, יש חילונים, יש דתיים. מצד אחד אנחנו מאוד שונים, אבל מצד שני יש לנו משהו חזק שמאחד אותנו וגורם לנו להיות מאוד דומים: אנחנו אזרחים ציונים, ישראליים, שחינכנו את הילדים שלנו לתרום לשירות משמעותי.

״לצערי שמענו מראש הממשלה דברים לא חדשים. לראש הממשלה יש מדיניות שהוא מאמין בה,וגם לאחר 174 ימים ממשיך לנהוג לפי הקו שלו. אנחנו ניסינו לדבר עם ראש הממשלה על מושג חדש: יש בטחון צבאי, אך יש גם ביטחון חברתי שהוא לא פחות חשוב לאזרחי מדינת ישראל. האזרחים חייבים לקבל את הביטחון האזרחי.״ הוסיף.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הרב דורון פרץ, אביו של דניאל פרץ ז״ל שגופתו מוחזקת בידי החמאס גם דיבר ואמר כי ״בישיבה עם ראש הממשלה, שנפגש בפעם הראשונה עם הורי החיילים, רציתי אני אישית להביע בפניו את המעבר הבלתי נתפס הזה אחרי 163 ימים ממשפחה שמייחלת ומתפללת לשובו של הבן, עד שנודע לנו שהוא נרצח ב07.10. פשוט שיקפנו לראש הממשלה ורעייתו שרה באיזה עולם אנחנו חיים.״

״כששאלתי את אשתי בשבת איך היא מרגישה עכשיו כדשניאל לא איתנו, היא אמרה לי "דורון אני לא מאמינה שאני אומרת את זה אבל יש לי סוג של הקלה. אני לא עם השכול וזה שהבן שלי לא חי, שלא לזה התפללנו זה רק האובדן שלי הכאב שלי, אבל עכשיו אני לא דואגת לו. כי הוא לא סבל והוא לא סובל.״ הוסיף.

רונן נאוטרה, אביו של החטוף עומר נאוטרה: ״עומר הוא ציוני גאה שבא לפה מתוך אמונה בדרך ומתוך רצון לתרום למדינה. אמרנו לראש הממשלה שעם ישראל מסתכל, רואה וחושב. אחרי שהיום היינו בבקו״ם, איפה שמתחיל תהליך בו כל אם ואב מוותרים על ילדיהם למען המדינה. ואני שואל האם ההורים שמוסרים את ילדיהם לצבא יכולים לסמוך על ממשלת ישראל ועל העומד בראשה שיעשו הכל להחזירם הביתה.״

״אנחנו כבר חצי שנה בתוך התהליך וילדנו עדיין לא בבית. שאלנו את ראש הממשלה אם נקבל 134 ״רון ארדים״, חס וחלילה. אני בצור אזרח אמריקאי דיברתי גם על הצורך לעבוד עם ארה״ב בתור ידידת האמת היחידה שיש לנו ולמרות המחלוקות – להגיע להבנות.״ אמר לסיום.

צילום: מטה המשפחות
צילום: מטה המשפחות
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח