מבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו נגד גנץ: חמאס בירך והוא עוד מציע לשלוח משלחת לארה"ב

יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ פרסם לפי זמן קצר (שני) ברשת החברתית X (טוויטר לשעבר) תגובה על החלטת ארה״ב שלא להטיל וטו על החלטת מועצת הביטחון.

״למדינת ישראל יש חובה מוסרית להמשיך בלחימה עד להשבת החטופים ולהסרת איום החמאס וכך נעשה. החלטת מועצת הביטחון אינה בעלת משמעות אופרטיבית עבורנו, ובכל מקרה, נמשיך להקשיב לידידותינו, ונעשה תמיד מה שנכון לביטחון ישראל. ״ כתב גנץ

״ולצד זאת, חשוב לזכור – היחסים המיוחדים בין ישראל לארצות הברית הם עוגן בביטחון וביחסי החוץ של ישראל, והשיח הישיר עם הממשל האמריקאי הוא נכס חיוני שאסור לוותר עליו גם כשיש אתגרים ומחלוקות. טוב עשתה ארה״ב שהבהירה, כי הפסקת אש תתקיים כתלות בהשבת החטופים.״ הוסיף.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

״טוב ששר הביטחון נמצא כעת בארה״ב, וידון עם בכירי הממשל על הנושאים המדיניים והביטחוניים שעל הפרק ועל הצורך שלנו בהמשך הלחימה. לא רק שנכון שהמשלחת תיסע – טוב היה עושה ראש הממשלה אם היה נוסע בעצמו לארה״ב, ומקיים שיח ישיר עם הנשיא ביידן ועם בכירי הממשל. זה נכון בשגרה, וזה בוודאי נכון כעת, כשמשקל התמיכה של ארה״ב בישראל כה קריטי.״ כתב לסיום.

לשכת ראש הממשלה הזדרזה להגיב לדבריו של גנץ ואמרה: ״לאחר שחמאס בירכו על החלטת מועצת הביטחון שעברה בהימנעות ארה״ב, בני גנץ עוד מציע הערב לשלוח משלחת לארה״ב. ראש הממשלה נתניהו דחה את הצעתו.״

בנימין נתניהו - בני גנץ
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

תגובה אחת

Back to top button