מבזקיםמשפטי/פלילי

תאגיד השידור כאן 11 ישלם פיצוי לראש עיריית אופקים ולעירייה בגין לשון הרע

40 אלף שקלים זהו סכום הפיצוי המוסכם שיקבלו ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, ועיריית אופקים, בגין פרסום לשון הרע בכתבה שפורסמה בתאגיד השידור הציבורי כאן 11.

הכתבה שכותרתה: "למה כדאי להיות מקורב לראש עיריית אופקים", שודרה לפני כשנתיים כחלק מסדרת כתבות שהביא לשידור הכתב אורן אהרוני, תחת הכותרת "ארץ עיר". טרם פרסום הכתבה פנה אהרוני לקבל תגובה והובהר לו כי אין שחר לדברים העתידים להתפרסם, וכי הם מהווים הוצאת דיבה ולשון הרע ועלולים לפגוע בשמו הטוב של ראש העיר.

חרף הדברים וחרף תשובות מפורטות שקיבל הכתב לטענות שהעלה, הוא בחר לפרסם את הכתבה ולהציג את הטענות השקריות נגד ראש העיר והעירייה. בעקבות הפרסום הוגשה נגד תאגיד השידור ונגד הכתב תביעת דיבה ולשון הרע על ידי ראש העיר, איציק דנינו.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בתום הליך גישור שהסתיים השבוע, שנתיים מפרסום הכתבה, הוסכם כי תאגיד השידור יפצה את ראש העיר והעירייה בסכום של 40 אלף שקלים, וכן יפרסם התנצלות לפיה הטענות כנגד ראש העירייה וכנגד העירייה עצמה היו שגויות, וכפועל יוצא של שידורן נפגעו שמם הטוב של העירייה ושל ראש העירייה.

"מערכת התוכנית 'ארץ עיר' והכתב אורן אהרוני מבקשים להתנצל בפני העירייה ובפני ראש העירייה על עוגמת הנפש והנזק שנגרם להם כפועל יוצא של שידור הכתבה", כך נכתב בלשון ההתנצלות.

התנצלות תאגיד השידור לראש עירת אופקים
ראש עיריית אופקים, איציק שנינו. צילום: אדי ישראל
ראש עיריית אופקים, איציק שנינו. צילום: אדי ישראל

Back to top button