מבזקיםפוליטי / מדיני

ח"כים מהעבודה ויש עתיד דורשים לפזר את הכנסת

חברי הכנסת אפרת רייטן וולדימיר בליאק פנו היום (ראשון) באמצעות עו"ד נדב ויסמן ממשרד עורכי הדין מיתר במכתב ליועצת המשפטית של הכנסת, שגית אפק, בנוגע להפרה החמורה והמתמשכת של הוראות החוק ופגיעת הממשלה בעבודת הכנסת בכל הקשור להעברת תקציב 2024, זאת חרף ההתרעות הקודמות בעניין גם מצד היועצת המשפטית. המכתב הוגש כמיצוי הליכים לפני פנייה לערכאות, שכן במידה וחוק התקציב לא יעבור עד ה-31.3.24, דין הכנסת להתפזר לפני גמר כהונתה.

יו"ר סיעת העבודה, חה"כ אפרת רייטן: "סדר העדיפויות הבא לידי ביטוי בתקציב הממשלה מעיד על ניתוק ואטימות, ונועד אך ורק לשמר את הקואליציה הבלתי אחראית ומסוכנת הזו. בנוסף, הממשלה הפרה חוקי יסוד וכעת עומדת בפני הפרה נוספת. אנו נמשיך לעמוד על המשמר ולא ניתן שיהפכו את חוקי המדינה ואת כנסת ישראל לאסקופה נדרסת. צריך להחזיר את המנדט לציבור, ויפה שעה אחת קודם".

מרכז האופוזיציה בוועדת הכספים, חה״כ ולדימיר בליאק (יש עתיד): "הצעת חוק התקציב לשנת הכספים 2024 מדגימה את ההתנהלות המופקרת של הממשלה ביחס לכספי הציבור במהלך המלחמה. תקציב הביזה שהממשלה מתכוונת להעביר תחת ידה פוגע במעמד הביניים הישראלי, באוכלוסיות אשר נושאות בנטל הכלכלי והצבאי ובחלשים ביותר. כל שקל צריך להיות מופנה כאן ועכשיו למאמץ המלחמתי בחזית ובעורף. נמשיך להיאבק עבור החברה הישראלית ועתידה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
עומדים דום - מליאת הכנסת - כנסת ישראל
צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

4 תגובות

  1. אתם ממש הזויים איזה פיזור כנסת עכשיו בזמן מלחמה
    אים היה הפוך היה כאן עכשיו הפגנות

  2. יש עדיין מפלגת העבודה? חשבתי שברק ומיכאלי דאגו לפרק אותה😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Back to top button