העולם הערבימבזקים

נכנסים מחופשם ושולפים נשקים: תיעוד חדש מחיסול המחבלים בבי"ח בג'נין

רשת אלג'זירה פרסמה הבוקר (רביעי) תיעוד חדש של מסתערבי ימ"מ מפעילות לסיכול חוליית הטרור בבית החולים "איבן סינא" בג'נין, שתכננה לבצע פיגוע בטווח הזמן המיידי.

בתיעוד נראים הלוחמים מחופשים לחולים, אנשי צוות רפואי על בגדים אזרחיים כשהם נכנסים לבית החולים, כאחד מהם אף יושב על כיסא גלגלים ועולים לאחת המחלקות במבנה. הם מתכנסים מחוץ לחדר בו שהו המחבלים ואז עם מתן הפקודה הם פורצים לחדר ומחסלים את שלושת המחבלים.

במערכת הביטחון נמסר אתמול בהודעה משותפת של שב״כ, ימ״מ וצה"ל כי סוכל מחמד ג׳לאמנה, מחבל חמאס צבאי שעסק בתקופה האחרונה בקידום פעילות טרור משמעותית והסתתר בבית החולים "איבן סינא" בעיר ג׳נין שבחטיבת מנשה. על המבוקש אותר אקדח שהוחרם על ידי הכוחות.

מחמד ג׳לאמנה, בן 27, אשר שוהה מזה תקופה במחנה הפליטים בג׳נין, ניהל קשרים מול מפקדת החמאס בחו״ל ואף נפצע כאשר ניסה לקדם פיגוע רכב תופת. בנוסף, העביר ג׳לאמנה נשקים ותחמושת לפעילי טרור לטובת קידום פיגועי ירי ותכנן פיגוע פשיטה בהשראת אירועי ה-7 באוקטובר.

יחד עם ג'לאמנה סוכלו שני מחבלים צבאיים נוספים שהסתתרו במקום. מחמד ע'זאוי, תושב מחמה הפליטים ג'נין, פעיל גדודי ג'נין אשר מעורב במספר פעילויות טרור ובכלל זאת ירי לעבר כוחות צה"ל בגזרה ובאסל ע'זאוי, תושב מפ ג'נין, אחיו של מחמד, פעיל גא"פ צבאי המעורב בפעילות טרור בגזרה.

במערכת הביטחון אומרים כי "ג׳לאמנה תכנן הוצאת פיגוע בטווח הזמן המיידי והשתמש בבית החולים כמסתור ולכן סוכל, כוחות הביטחון ימשיכו לפעול מול כל איום אשר יסכן את ביטחון אזרחי מדינת ישראל."

Back to top button