מבזקיםמשפטי/פלילי

כתב אישום הוגש נגד בן של ראש מועצה בצפון

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (חמישי) לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד ראזי אבו לטיף (24), תושב ראמה בגין סחיטה בכוח, סחיטה באיומים, תקיפה הגורמת חבלה של ממש ושיבוש מהלכי משפט.

לפי כתב האישום, הנאשם הוא בנו של שאוקי אבו לטיף ראש מועצת ראמה, בטרם התמנה שאוקי לראשות המועצה, היה לשאוקי עסק לאספקת חומרי בניין. במסגרת עסקיו, נהג קבלן מאזור ראמה לרכוש מהעסק של שאוקי חומרי בניין. בעקבות קשיים כלכליים שנקלע אליהן הקבלן נצבר נגד הקבלן חוב בבית העסק של שאוקי על סך של 480,000 ₪. בשנת 2011 נבחר שאוקי לראשות מועצת ראמה וניהול העסק עבר לבנו הבכור תאיר.

על רקע החוב לשאוקי, במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה בין השנים 2012-2013, פנה מי מהאחים אבו לטיף לקבלן בהצעה לפיה הקבלן ייגש למכרז בניית אולם ספורט בכפר ראמה, ומהכסף שהוא יקבל תמורת העבודה ישלם את החוב לשאוקי. על מנת שיעמוד בתנאי המכרז, העבירו האחים אבו לטיף לקבלן סך של 500,000 ₪ לצורך קבלת ערבות בנקאית. בהתאם לסיכום שהיה בין הקבלן לאחים אבו לטיף, מתקבולי הפרויקט הקבלן היה אמור להחזיר את החוב לשאוקי, את החוב עבור הערבות הבנקאית לאחים אבו לטיף, והיתרה מהתקבולים תתחלק שווה בשווה בין הקבלן לאחים אבו לטיף. בהמשך לאמור, ביצע הקבלן את הפרויקט לבניית אולם הספורט כקבלן משנה עבור הקבלן שזכה במכרז. בסופו של דבר תשלום על הבניה אותה ביצע הקבלן הועבר לידי האחים אבו לטיף על סך של כמיליון וחצי ₪. בכך סבר הקבלן שהחוב שלו כלפי האחים אבו לטיף וכלפי שאוקי נסגר.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בספטמבר 2019 גמלה בליבו של הנאשם החלטה לדרוש את החוב לשאוקי באיומים ובכוח. הנאשם התקשר לקבלן ודרש ממנו את תשלום החוב לשאוקי, הקבלן ביקש מהנאשם שיפנה לדודו נידאל אבו לטיף כדי לאמת את החזר ההלוואה. עוד באותו היום הגיע הנאשם לביתו של הקבלן, הנאשם יצא מהרכב וניגש לבנו של הקבלן ואיים עליו באומרו שאם אביו לא ישלם את החוב יירו על ביתו ואף הדגים תנועות של ירי בידיו. במהלך חודש פברואר 2020, הגיע שוב הנאשם לביתו של הקבלן והיכה אותו. בהמשך, בוצע ירי לעבר ביתו ורכבו של הקבלן בשני אירועים וגם בחודשים אחרי הושלך מטען לעבר ביתו של הקבלן.

בתחילת חודש יוני 2022, כאשר עבד בנו של הקבלן מחפרון, ניגש אליו הנאשם הכה אותו תוך שהוא אומר לו שעליו ועל משפחתו לשלם לו כסף ושהוא רוצה את הבית שלהם. עוד אמר הנאשם למתלונן "שאימא שלך ואחותך ייצאו מהבית ויישנו בכביש". במהלך חודש ספטמבר 2022, קיבל המתלונן פניות מצד אנשים שטענו בפניו שגורמים מצד משפחת אבו לטיף העבירו להם מסר לפיו על הקבלן למכור את ביתו לגורם מצד משפחת אבו לטיף תמורת שני מיליון ₪ זאת על אף שהבית שווה כ 4.5 מיליון ₪. על רקע מעשי הסחיטה , הקבלן לא דחה על הסף הצעות אלה ואף הסכים שתיערך שמאות לבית.

אקדח - ירי - עבריין - פושע - רצח (ללא קרדיט)
אילוסטרציה
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח