חדשות הארץמבזקים

מרגש: פארמדיק מרמב"ם הציל את שכנו שלקה בדום לב

מיכאל פרומפקין בן 52 מטירת כרמל ואנטון קרוגר המשמש כפארמדיק ועוזר לרופא ביחידה לאי-ספיקת לב ברמב"ם, לא ידעו שהם שכנים, עד יום חמישי האחרון כאשר דרכם של השניים, המתגוררים במרחק בניין בודד בטירת כרמל נפגשה לאחר שמיכאל לקה בליבו.

רעייתו לא בזבזה זמן יקר וצלצלה למוקד מד"א ובנחייה מדויקת של המוקדן, היא החלה בעיסויים לבבים לליבו של מיכאל. אולם כאן, למזלו של מיכאל, אחראי הכוננים המרחבי של מד"א, אלי כתב, מכיר את אנטון מהתקופה שבה השניים עבדו יחדיו במד"א ואלי זכר שאנטון גר באותו הרחוב.

כך מצא את עצמו אנטון, שבמסגרת תפקידו ברמב"ם הוא חבר בצוות ההחייאה של בית החולים, מוזנק לבניין הסמוך היישר לביתו של מיכאל, והיה לגורם הרפואי הראשון שהחל בביצוע החייאה מוקפדת עד להגעת ניידת מד"א עם מפעם (דפיברילטור). במסגרת הליך ההחייאה בדירתו מיכאל, שהיה כאמור נטול דופק, קיבל חמישה שוקים חשמליים שהצליחו להחזיר לו את הדופק ולהוציא את מיכאל מכלל סכנה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בתום ההחייאה המוצלחת פונה מיכאל ליחידה לטיפול נמרץ לב בבניין לרפואת הלב ע"ש אייל עופר שברמב"ם, שם לאחר אבחון מקיף לבעיה ממנה הוא סובל, הוא עבר השתלת קוצב לב, והיום (חמישי) בחלוף שבוע, הוא משתחרר לביתו, לא לפני שהוא הודה לצוותים הרפואיים ברמב"ם ובמד"א, על כך שנלחמו על חייו, אולם גם שמח על השכנות והחברות החדשה בינו לבין אנטון.

בתמונה (מימין לשמאל): מיכאל ואנטון.
צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.

בתמונה (מימין לשמאל): מיכאל ופרומפקין אנטון קרוגר
.
צילום: הקריה הרפואית רמב"ם
בתמונה (מימין לשמאל): מיכאל ופרומפקין אנטון קרוגר
צילום הקריה הרפואית רמב"ם
Back to top button