מבזקיםמשפטי/פלילי

חוליית מחסלים נתפסה על חם לפני ביצוע חיסול בדרום

במסגרת המאבק נגד ארגוני הפשיעה, במטרה לסכל ולשבש כוונות חיסול על רקע סכסוכי הדמים עצרו (חמישי) בלשי משטרת מרחב לכיש על חם חוליית מחסלים המונה ארבעה חשודים וזאת רגע לפני ביצוע חיסול בדרום. ברשות החשודים נתפסו נשקים, רכב 'מבצעי' ורכב מילוט.

בשעות הלילה התקבל ביחידה המרכזית בלכיש מידע חם אודות חוליית מחסלים שמתארגנת להוציא לפועל חיסול בטווח הזמן המיידי.ימ"ר לכיש בשיתוף יס"מ לכיש, תחנת אשקלון, יחידות של המחוז הדרומי ויחידות ארציות, נערכו בפעילות מבצעית על מנת לסכל את כוונותיה של חוליית החיסול, שנצפתה ברכב 'מבצעי' כשהיא נעה לכיוון העיר שדרות, לעבר יעד החיסול.

במקביל למצוד הסמוי אחר החולייה, נערכו שוטרים סמויים נוספים סביב ביתו של היעד לחיסול, על מנת להבטיח את שלומו ולבצע את מעצר המחסלים רגע לפני ביצוע, ומאתיים מטרים בלבד מהיעד, ניתן האות והשוטרים ביצעו את מעצרם של שני חשודים שהיו חמושים בנשק מסוג M16 ואקדח כשהם טעונים וכפפות על ידיהם.בנוסף, שוטרים נוספים ביצעו בקרבת מקום את מעצרם של שני חשודים נוספים שנסעו ברכב 'מילוט', בו נתפסו משתיק קול לנשק וחומר דליק שלפי החשד היה אמור לשמש להצתת הרכב 'המבצעי'.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מבדיקת הרכב 'המבצעי' שאמור היה לשמש לחיסול, עלה כי מדובר ברכב שהורד מהכביש לצורך פירוק, עליו הותקנו לוחיות זיהוי שאינן תואמות. ארבעת החשודים בגילאי 20-40, תושבי אשקלון ושדרות המשתייכים לארגון פשיעה בדרום, הובאו לחקירה בימ"ר לכיש בחשד לניסיון החיסול, החזקת נשק, קשירת קשר לפשע ועבירות נוספות, והיום (חמישי) הם יובאו בפני בימ"ש השלום באשקלון בבקשה להאריך את מעצרם.

מפקד ימ"ר לכיש, סנ"צ דורון אלוני: "זו חוליית מחסלים שלישית שנעצרת 'על חם' בתוך חמישה ימים בלבד, בזכות פעילות התקפית ונחושה של כלל יחידות המרחב והמחוז, ותוך הפעלת מאמצים מודיעיניים נרחבים שמשאירים אותנו צעד אחד לפני העבריינים, ומאפשרים לנו למנוע פגיעה בחיי אדם. כלל החשודים שנעצרו ע"י מרחב לכיש בשבוע האחרון, הם מחסלים מקצועיים המוכרים מאוד בקרב ארגוני הפשיעה, וללא ספק נבחרו בקפידה על מנת לוודא שהחיסולים יצאו לפועל כמתוכנן, אך דבר אחד הם לא לקחו בחשבון, שהתכנית המרחבית 'חריש עמוק', נבנתה על מנת לתקוף אותם בדיוק בנקודת הזמן שבה הם מרגישים הכי בטוחים להוציא לפועל את כוונותיהם.

תיעוד מרגע מעצר החשודים עם הנשקים
צילום: משטרת ישראל

חיסול - מרחב לכיש
צילום משטרת ישראל
חיסול - מרחב לכיש
צילום משטרת ישראל

חיסול – מרחב לכיש

Back to top button