מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: הבחין בו במסעדה, רדף אחריו, דרס אותו ונמלט

פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מוגירה מסארווה (28) מכפר קרע, לאחר שהתנגש עם רכבו באופנוע וגרם למותו של נהג האופנוע, שהיה מסוכסך עמו.

מכתב האישום, שהגיש עו"ד יניב זוהר, עולה כי בתחילת החודש ישב מוגירה עם אדם נוסף מחוץ למסעדה שבבעלותו. באותו הזמן נהג המנוח, שהוא ובני משפחתו היו מסוכסכים עם מוגירה, על אופנוע בסמוך למקום. מאוחר יותר כאשר מוגירה והאדם הנוסף, נכנסו לרכב שחנה בסמוך למסעדה, עצר המנוח את האופנוע בסמוך אליהם, בשלב זה התפתחו בין המנוח למוגירה חילופי דברים, לאחריהם המנוח המשיך בנסיעתו.

לאור האמור, החל מוגירה לרדוף אחרי המנוח תוך שהוא נוסע בעקבותיו במהירות גבוהה. המנוח, שהבחין בכך, החל להימלט מפניו, אך מוגירה המשיך לדלוק אחריו תוך שהוא נוהג ברכב במהירות גבוהה שאינה מתאימה לתנאי המקום. כתוצאה ממהירות נסיעתו, איבד מוגירה שליטה על הרכב, פגע עם חזית רכבו בחלק האחורי של הקטנוע, נהדף לפנים ופגע בעמוד חשמל, משם נהדף הלאה, פגע בעמוד עץ ושם נעצר. כתוצאה מהפגיעה, נהדף המנוח לעבר שמשת הרכב, נחבט בה, והוטל לאחר מכן לפנים, אל הקרקע.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מוגירה והאדם הנוסף, שכתוצאה מהתאונה רכבם נעצר, הבחינו בפגיעה בקטנוע ובמנוח עזבו את הרכב ונמלטו רגלית מהמקום. זמן קצר לאחר האירוע התקשר מוגירה לחבר, שהינו בעלים של אמבולנס וביקש ממנו להגיע למקום התאונה תוך שהוא מפציר בו לא לספר כי הוא זה שפגע במנוח. בעקבות הפגיעה במנוח הוא פונה לטיפול רפואי דחוף כשהוא במצב אנוש, מחוסר הכרה. המנוח נותח בניסיון להציל את חייו אולם מספר ימים לאחר נקבע מותו ואיבריו נתרמו להשתלה על ידי בני משפחתו.

מספר ימים לאחר האירוע וכיממה לאחר פטירתו של המנוח הסגיר עצמו מוגירה למשטרת ישראל. טרם הסגרתו התקשר מוגירה לאדם הנוסף, שהיה עמו במהלך האירוע וביקש שבחקירה במשטרה ימסור כי טרם האירוע ראו השניים רכב ובו רעולי פנים חמושים באקדח ועל כן נמלטו מהמקום. למוגירה יוחסו עבירות של המתה בקלות דעת; הפקרה אחרי פגיעה; שיבוש מהלכי משפט.

מעצר - שוטר - משטרה - אזיקים
אילוסטרציה. ארכיון. צילום: דוברות המשטרה

הרצח פוענח והוגש כתב אישום – צפו במרדף בסמטאות הכפר

Back to top button