חדשות הארץמבזקים

בעלות של 800 מיליון ש"ח: הספרייה הלאומית תעבור למשכן חדש ותיפרד מהבניין המיתולוגי

הספרייה הלאומית תעבור בסתיו למשכן חדש שהוקם בעלות של 800 מיליון שקל וכדי להיפרד מהבניין המיתולוגי, יתקיים מחר (רביעי) ערב פרידה יצירתי במיוחד. את הבניין החדש בקריית הלאום תכננו משרדי האדריכלים השוויצריים הרצוג ודה מרון ביחד עם משרד מן שנער אדריכלים הישראלי, האדריכל הבכיר המקומי של פרויקט הספריה הלאומית, בעלות מוערכת של כ־800 מיליון שקל, רובם תרומות פרטיות (משפחת רוטשילד היא אחת התורמות המרכזיות).

התכנון האדריכלי של הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה מלא בין המשרדים מן שנער והרצוג ודה מורון, והדיאלוג הפורה בין שני משרדי התכנון, המקומי והבין לאומי יצר את אחד המבנים הייחודיים שנבנו בארץ ובעולם.

הספרייה הלאומית בקמפוס גבעת רם בירושלים היא כמוסת הזיכרון של ישראל, של התרבות העברית והיהודית. בעוד כמה חודשים, בסתיו הקרוב, תעזוב הספרייה את הבית המיתולוגי שלה זה 63 שנים במתחם האוניברסיטה העברית בגבעת רם, שנחשב לאחת הפנינים של העיצוב הברוטליסטי בישראל .

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

צוות הספרייה אף חשב על רעיון: יום פרידה מרוכז שיתקיים מחר עם שורת אירועים שיכינו את קהל אוהבי הספרייה לשינוי הגדול הזה. האירוע, שנקרא "אפילוג", מוגדר כ"מסע מפוכח אל העבר" וישתתפו בו, בין השאר, חיים באר, גלעד כהנא, דנה מודן, קובי פרג', יאיר ניצני, שיר ראובן, יובל פלוטקין, איה זהבי פייגלין, שרון קנטור, קבוצת התיאטרון של רות קנר, נועם פיינהולץ, ומופע נעילה של עוזי נבון ואבנר גדסי.

הדמיה: משרד הרצוג דה מרון

Back to top button