מבזקיםמשפטי/פלילי

הפרות סדר ויידוי אבנים בצפון רמת הגולן – בשל מחלוקת על קרקע

היום (שלישי) החלה חברת אנרג'יקס בעבודות להקמת טורבינות בצפון רמת הגולן, בהתאם להסכמים שנחתמו בעבר בין בעלי הקרקעות לבין החברה ולאחר שהוסדרו התשלומים לבעלי השטחים בעבור החכרת הקרקע. לפני זמן קצר הגיעו עשרות תושבים והפרו את הסדר תוך כדי שהם מיידים אבנים, יורים זיקוקים וגרמו לשרפות במקום. כוחות משטרה שנמצאים במקום נאלצו להשתמש באמצעים לפיזור ההמון ובשלב זה לאחר הידברות עם המנהיגים הם החלו לעזוב את המקום. לפני זמן קצר החלו הפרות סדר של דרוזים מאזור הגליל הכוללות הצתות צמיגים וידוי אבנים בכביש 85 ובאזור מחלף אליקים.

מהמשטרה: "בני העדה הדרוזית נמצאים בלב החברה הישראלית בתפקידי מפתח ומהווים לאורך השנים דוגמא ומופת לקיום הדמוקרטיה ושמירה על החוק. על כן ממנהגי העדה לקבל על עצמם את קיום ההליך החוקי שנעשה בפרויקט הטורבינות ולהביא להרגעת הרוחות. נציין כי התוכנית להקמת טורבינות הרוח ברמת הגולן בוצעה ללא הפקעה של אף לא מטר אחד מבעלי האדמה. האדמות הנדרשות למיזם הוחכרו מבעליהם למשך 20 שנה, בתמורה למיליוני שקלים. בעלי האדמה יהנו מהשבחת הקרקע אותה מבצעת החברה היזמית, והמועצה האזורית תהנה מתשלומי הארנונה של המיזם."

לסיום, נמסר: "משטרת ישראל קוראת למנהיגים הפורמלים והבלתי פורמלים לרסן ולפעול למניעת התנהגות בריונית ואלימה, אירועים אלה עלולים להביא לפגיעות בנפש. משטרת ישראל לא תאפשר זאת ותדאג למיצוי הדין עם הפורעים."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button