חדשות הארץמבזקים

יו"ר הקונגרס האמריקאי בכנסת: "אם נישאר מאוחדים כוחות הדמוקרטיה תמיד ינצחו"

יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב, קווין מקארת'י, נאם היום (שלישי) במליאת הכנסת בפתיחה חגיגית של מושב הקיץ.

מקארת'י אמר: "אין מקום שהייתי מעדיף להיות בו יותר מאשר פה איתכם חבריי היקרים. היום אני מדבר לא רק כמנהיג הקונגרס אלא כחבר אמת. אני לא זר למדינכם היפה. מאז שנכנסתי לקונגרס ב-2007, הגעתי לישראל שנה אחר שנה. בחרתי לבוא לכאן היום כדי לחגוג את הברית בין שתי המדינות שלנו ולאשרר את היחסים המיוחדים שלנו".

מקארת'י ציטט מהכרזת העצמאות ואמר: "במשך 75 שנה האומה שלכם נתקלה בהרבה איומים חיצונים, אבל ישראל שרדה ושגשגה הודות לערכים, אומץ, חסינות ונחישות. מגילת העצמאות מזכירה לנו ש-75 שנה הם מצמוץ, אין עוד אומה עם היסטוריה עשירה כשלכם של 3,000 שנה. לידתה המחודשת של ישראל היא לא פחות מנס מודרני ואני רוצה להודות לכם על כך. המקור לנס הזה הם האנשים בישראל."

מקארתי התייחס להרחבת מעגל השלום ואמר: "התקווה הכי גדולה שלי זה שהיחסים המיוחדים בינינו יהוו בסיס לשלום רחב יותר במזרח התיכון. ההתקרבות לשלום בשנים האחרונות מדהימה הודות בעזרת הסכמי אברהם, הגיע הזמן שילדכם יוכלו להינות משלום מתמשך. הקונגרס העביר בשבוע שעבר החלטה דו מפלגתית שחוגגת ציון 75 שנה לישראל."

מקארת'י הציג את ההצעה לחברי הכנסת והעבירה ליו"ר הכנסת. מקארת'י הוסיף שהקונגרס מוכן לעבוד עם ישראל להרחבת הסכמי אברהם לשלום עם כל השכנים של ישראל.

יו"ר בית הנבחרים התייחס גם לאיום האיראני ואמר: "אנחנו מברכים על השלום אבל לא יכולים להתעלם מהאיומים עליו. לאיומים האלה יש סיבה אחת: המשטר הנוראי של איראן. רוב האלימות וחוסר יציבות, מגיע מהמשטר האיראני שמטפח טרור ואלימות, ומנסה להשיג נשק גרעיני. איראן רוצה לערער את המצב באזור, לא נאפשר לרוע של המשטר האיראני לנצח. אנחנו עומדים פה כתף אל כתף ויוצאים נגד התוקפנות האזורית של איראן. אנחנו צריכים להישאר מחויבים לכך שאיראן לעולם לא תשיג נשק גרעיני".

הוא הוסיף: "אם נישאר מאוחדים כוחות הדמוקרטיה תמיד יגברו וינצחו. זה סוד היחסים שלנו. אנחנו שתי המדינות היחידות בהיסטוריה שנוצרו מתוך חירות ועל הבסיס שכל בני האדם שווים. הערכים שלנו הם הערכים שלכם, החלומות שלנו הם החלומות שלכם. אמריקה מודה על החברות שלה עם ישראל. אנחנו אומה טובה יותר הודות לכך, ואל לנו לשכוח את זה לעולם. אני מאמין שלישראל צפויה תקופה טובה יותר שתוכיח את הקשר רצוף בנינו. כל עוד אני בתפקידי אמריקה תמשיך לתמוך באופן מלא במדינת ישראל".

קווית מקארת'י - יצחק הרצוג - אמיר אוחנה - בנימין נתניהו
צילום: Caleb Smith / Office of Speaker McCarthy
קווית מקארת'י - כנסת ישראל - אמיר אוחנה - בנימין נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
יו"ר בית הנבחרים האמריקאי - קווין מקארתי - כנסת ישראל
צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

נאום נתניהו לכבוד ביקור יו"ר בית הנבחרים האמריקאי בכנסת | צפו

Back to top button