מבזקיםפוליטי / מדיני

נאום נתניהו לכבוד ביקור יו"ר בית הנבחרים האמריקאי בכנסת | צפו

יו"ר בית הנבחרים האמריקאי קווין מקארתי הגיע היום (שני) לביקור בכנסת ישראל בירושלים עם פתיחת כנס הקיץ של הכנסת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם במליאת הכנסת בישיבה מיוחדת לכבוד ביקור יו"ר בית הנבחרים.

נתניהו התייחס בנאומו לנאום האיראני: "האתגר הראשון והדחוף ביותר הוא המאמץ המשותף של ישראל וארה"ב למנוע מאיראן מלהשיג נשק גרעיני. רק לאחרונה קיימו צה"ל וצבא ארה"ב את התרגיל הצבאי המשותף הגדול ביותר בתולדות ישראל – ואני רוצה להודות על כך לממשל ביידן. אנחנו רואים נכוחה את האיום הנשקף מן המשטר הקנאי באיראן, שמאיים לא רק על ישראל, אלא גם על ארה"ב ועל העולם החופשי כולו. הצורך לבלום את התחמשותה הגרעינית של איראן ימשיך לעמוד בראש סדר העדיפויות של ישראל במהלך כנס הקיץ של הכנסת, וכמוהו גם המאבק הנחוש שלנו בגרורותיה של איראן באזורנו, לא ניתן לאיראן להקיף אותנו בטבעת חנק של טרור – לא בסוריה, לא בלבנון, לא בעזה ולא ביהודה ושומרון. לא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בגבולותינו, ונעשה הכל למנוע ממנה להשיג נשק גרעיני".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הוא התייחס גם למחלוקות בישראל: "חבריי ואני נחושים לנסות להגיע להסכמות רחבות ככל האפשר בנושא הרפורמה המשפטית שעומדת בלב המחלוקת הציבורית בישראל. רוב אזרחי ישראל מבינים היום, שדרושים תיקונים במערכת המשפט שיחזירו את האיזון הראוי בין הרשויות – כמו בארה"ב. בכך תמך בבחירות רוב של 64 מנדטים, שהצביעו עבור הקואליציה בראשותי. ראינו את עוצמת התמיכה הזאת ביום חמישי האחרון, בהפגנת-הענק שבה השתתפו מאות אלפים בירושלים. ומנגד, אנחנו רואים גם הפגנות החוזרות ונשנות בצד השני. זוהי עוד עדות לדמוקרטיה התוססת שלנו".

הוא הוסיף: "מתוך אחריות לאומית, אנו חותרים להסכמה חוצת-מחנות בתחום זה – שהוא חשוב לעתיד המדינה שלנו וחשוב לעתיד הדמוקרטיה שלנו. לאורך כל החודשים האחרונים, אני קורא להידברות. אני מאמין שעם רצון טוב, ועם נכונות אמיתית של שני הצדדים – אפשר להשיג הסכמות אלה".

נתניהו התייחס גם לרצון להרחיב את הסכמי אברהם עם מדינות נוספות במזרח התיכון ולידידות העמוקה עם ארה"ב לאורך השנים.

צפו בנאום נתניהו המלא:

 

Back to top button