מבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: "דווקא בימים אלה ישראל יכולה וצריכה להסתער קדימה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה השבועית שהתקיימה בירושלים. בדבריו הודה נתניהו לשרת התחבורה, מירי רגב, על טקס העצמאות שארגנה.

בפתח דבריו אמר נתניהו: "אנחנו יצאנו עכשיו מימי הזיכרון ויום העצמאות, ימים מקודשים לכולנו. זו הזדמנות לומר לך מילת ברכה והוקרה, מירי, על הטקס המרגש מאוד. ראינו בימים ובטקסים האלה את עם ישראל מתאחד סביב הדברים המקודשים לו, הסמלים הלאומיים שמשותפים לכולנו. יש לנו מדינה אחת והיא יקרה וחשובה לכל אזרחי ישראל. יש בינינו גם ויכוח יסודי בעניין הרפורמה המשפטית, אבל אנחנו עושים מאמץ לפתור את הוויכוח הזה בהידברות. ברצון טוב של שני הצדדים, אני משוכנע שאפשר להשיג הסכמות – ואני נותן לכך גיבוי מלא."

עוד אמר נתניהו: "הממשלה ממשיכה לנוע בכל התחומים קדימה. מחר נפתח את מושב הקיץ של הכנסת. לאחר שאישרנו את תקציב המדינה בממשלה, נאשר את התקציב בכנסת. זה תקציב דו-שנתי. התקציב הזה בא יחד עם חוק הסדרים. שניהם יחד יביאו יציבות כלכלית ויזניקו את המשק להישגים חדשים. דווקא בימים של האטה כלכלית ואינפלציה עולמית, דווקא בימים אלה ישראל יכולה וצריכה להסתער קדימה. אנחנו עשינו זאת בקורונה, עשינו את זה בהאטות כלכליות עולמיות קודמות, ונעשה את זה גם הפעם. אנחנו נביא יציבות כלכלית, נרחיב את התחרות, ונכניס רשתות-שיווק בינלאומיות להפחתת מחירים."

"בכל העת, כמובן, אנו שומרים על הביטחון. אנחנו לא ניתן לאיראן לכרוך טבעת חנק של טרור סביבנו. אנחנו פועלים בעניין הזה סביב השעון, כל הזמן, גם בימים אלה, ואנחנו נמשיך לפעול הן בהתקפה והן בהגנה נגד התוקפנות של איראן ושל גרורות הטרור שלה. בנוסף, אנחנו נקים את המשמר הלאומי. זו מהפכה. יחד עם הבאת תקציב של מיליארדי שקלים להוסיף אלפי שוטרים, כל זה כדי להשיב את הביטחון האישי לכל אזרחי ישראל, לרבות בחברה הערבית." הוסיף.

לסיום, אמר: "כמובן, שיש פעילות רבה וענפה סביב השולחן הזה, של שרים ושרות, כל אחד בתחומו, בתחומים שמשפיעים על כל אזרחי ישראל. בישיבות הממשלה הבאות אני אבקש מהשרים והשרות להציג את היעדים המרכזיים במשרדיהם ולעדכן על ההתקדמות בהשגת היעדים הללו. אנחנו פותחים את מושב הקיץ, ואנחנו הולכים לעבוד קשה מאוד למען אזרחי ישראל".

ישיבת ממשלה - בנימין נתניהו - יריב לוין
ארכיון. צילום: קובי גדעון, לע״מ
Back to top button