חדשות הארץמבזקים

השרה אמרה בדמעות בטקס: "הציבור החרדי הוא כיפת הברזל של מדינת ישראל"

כמידי שנה, מאות רבות של משתתפים מכלל גווני החברים הישראלית התכנסו היום (שלישי) ביוזמתו של יעקב וידר, חבר מועצת העיר בני ברק, בטקס האזכרה השנתי לחללי בני ברק הקדושים ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בבית העלמין שומרי שבת בבני ברק בו קבורים חללי צה"ל רבים.

את הטקס יזמו לראשונה לפני מספר שנים יעקב וידר, חבר מועצת העיר ביחד עם הרב יצחק דרקסלר ז"ל, גיבור מלחמת יום הכיפורים שרבים מחבריו, גיבורי ישראל מהציבור החרדי, טמונים במקום אך לא זכו לטקס ממלכתי.

בטקס השתתפו בני המשפחות השכולות, נציגי הממשלה השר מיקי זוהר, השרה גלית דיסטל אטבריאן והשרה עידית סילמן; נציגי הכנסת שמחה רוטמן, מתן כהנא וטלי גוטליב; חברי מועצת העיר בני ברק, נציגי צה"ל, נציגי יד לבנים, הנהגת תנועת בית"ר העולמית, נציגי פורום משרתי המילואים בבני ברק, נציגי תנועת 'אם תרצו", נציגי ארגון "עד כאן", תלמידי מוסדות החינוך בבני ברק ותושבי העיר. האירוע הונחה ע"י עיתונאי מקור ראשון שילה פריד.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: "היה לי הכבוד להשתתף בטקס המיוחד והחשוב הזה בעבור חרדים רבים שקיפחו חייהם למען הגנת המולדת, בע"ה שתמיד נזכור שאנחנו עם אחד ושאחים אנחנו, תמיד."

שרת ההסברה גלית דיסטל אטבריאן אמרה בדמעות: "הציבור החרדי הוא כיפת הברזל של מדינת ישראל. כולנו חיים יחד, כולנו נוטלים יחד חלק בתרומת עם ישראל בארצו ומורשתו של יצחק לוינשטיין, הלוחם החרדי עז הנפש שלצד קברו כולנו עומדים – היא שכולנו עם אחד ואין לנו ארץ אחרת".

יו"ר ועדת החוקה ח"כ שמחה רוטמן: "יש חשיבות רבה ומיוחדת בקיום טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה כאן בבני ברק, בבית החיים שומרי שבת, בעיר התורה והחסידות, שהצמיחה ממנה גם חיילים ולוחמים, וגם אנשי תורה וחסד, וגם כאלה שהיו גם וגם, באחדות ובשלום, כי כולנו בני איש אחד נחנו. האבל הוא של כולנו. והבניין המשותף של ארצנו, הוא של כולנו. והחיים כאן בארץ הם של כולנו, והם בזכותם של הנופלים. במותם ציוו לנו את החיים".

השר לשירותי דת לשעבר, ח"כ מתן כהנא, המחנה הממלכתי: ״באהבת ארץ ישראל, באהבת חיילי צה"ל, ביגון על נפילת חיילים, אין מגזרים, אין עדות ואין קבוצות. בדברים האלה כולנו מאוחדים. בשם אותה רעות ואחוות לוחמים אני עומד כאן היום ומצדיע לכם, 413 חללי צה"ל וכוחות הביטחון בני עיר התורה בני ברק".

יעקב וידר, יו"ר סיעת הליכוד בעיריית בני ברק ויוזם הטקס אמר: "דווקא בתקופה זו גוברת החשיבות של טקס האזכרה החשוב שאנו עורכים לזכרם של חללי צה"ל החרדים, שמסרו את נפשם על הגנת עם ישראל וארץ ישראל. עם ישראל על כל גווניו השונים נכח כאן היום באזכרה, התפלל לעילוי נשמתם והוכיח שוב שאנחנו זוכרים ולא שוכחים את גבורתם של הקדושים".

אודי טנא, רס"ן במיל ויו"ר פורום משרתי המילואים בבני ברק ויו"ר הפורום הדתי לאומי בעיר אמר: "בלב דומע אנו עומדים כאן ליד קבריהם של חללי בני ברק שמסרו נפשם. בימים של מחלוקת , מבני ברק יוצאת בשורה האחדות שבה נציגי כל המפלגות מתאחדים יחד. יהי זכר הנופלים ברוך".

המועמד לתפקיד הרב הצבאי הראשי, אל"מ הרב יצחק (צחי) פנטון: "בימים אלו בחרתי להגיע ביום הקדוש הזה, יום הזכרון, דווקא למקום הזה, בני ברק, כדי לזכור ולהזכיר שדמים בדמים נגעו וכולנו עם אחד. ה' יקום דמם".

צילום: טנא תקשורת
Back to top button