חדשות הארץמבזקים

רמ"י פרסמה שני מכרזים גדולים בקרית גת: "זהו יום גדול עבור הציבור החרדי"

רשות מקרקעי ישראל [רמ"י] מפרסמת היום (חמישי) 2 מכרזים גדולים בקרית גת. האחד, בצפון העיר ויכלול 5,300 יח"ד שהינו חלק מתכנית תמל/1115 והשני המיועד לאוכלוסיה המקיימת אורח חיים חרדי, הינו חלק מתכנית תמל/1011/א בדרום מערב קרית גת ויכלול 5,300 יח"ד.

במכרז 128/2023 משווקות במסלול מחיר מטרה 5300 יח"ד מתכנית תמל/1115 הנפרשת על שטח של כ- 1700 דונם בצפון העיר, וממשיכה את הרצף לשכונת כרמי גת הקיימת, בין כביש 40 ומסילת הרכבת. השכונה תכלול 5,300 חידות דיור שיוקמו במבני מגורים בני 7-9 קומות וכן במגדלים של עד ל-18 קומות לאורך השדרה המסחרית הראשית. השכונה תכלול תמהיל מגוון של יחידות דיור כדי לתת מענה למשקי בית שונים – ודירות קטנות, המתאימות לזוגות וליחידים, המהוות כ25% מתוך כלל יחידות הדיור. בנוסף ייבנו 500 יחידות דיור בדיור מוגן לאזרחים ותיקים. כמו כן, השכונה תכלול כ 100,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, 17,000 מ"ר עבור שטחי מסחר, 175 דונם עבור מבני ציבור, ו-330 דונם של פארקים. יחידות הדיור ישווקו כאמור במסגרת תכנית "דיור במחיר מטרה".

במכרז 129/2023 משווקות במסלול מחיר מטרה 5,300 יח"ד המיועדות לאוכלוסיה חרדית מתכנית תמל/1011/א הנפרשת על כ- 3028 דונם הכוללת 7,525 יח"ד בצפיפות של 25,000 נפש לקמ"ר. כ-2,240 דונם מתוכם מיועדים לפיתוח עירוני והשאר כולל את שטחי יער פלוגות. יתר על כן, יוקצו כ-37,975 מ"ר לספורט ונופש, בנוסף ל-222,390 מ"ר לשטחי ציבור. הרובע העירוני החדש ממוקם ממערב לכביש 40 ועד ליובל נחל לכיש ממערב, בכביש מס' 35 בצפון והתוואי העתידי של רצועת מסילת חלץ מדרום. תמהיל הבנייה בתכנית מהווה שילוב בין בניה למגורים לצד שטחים לתעסוקה ומסחר, מוסדות ציבור, שטחים ציבוריים ושטח פתוח לאורך הנחל בשטחה המערבי של התכנית.

שתי התכניות שמכוחן משווקים המכרזים אושרו בוועדה למתחמים מועדפים לדיור והן על קרקעות ששינו ייעודן מחקלאי למגורים ותעסוקה. החוברות יפורסמו בחודשיים הקרובים. על המציעים להתעדכן באתר רמ"י בגין כל שינוי במכרזים עד למועד סגירתם. ההשתתפות במכרז דורשת הרשמה מראש באתר "ממשל זמין".

שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף: "כפי שהתחייבתי עם כניסתי לתפקיד, אנו פועלים עבור כלל האוכלוסייה. לשמחתי, הודות לפעילות אינטנסיבית שלנו מול כלל הגורמים ,עלה בידינו לקדם את שיווק הקרקע לבניית 10,600 יח"ד שמחציתן עבור ציבור שומרי תורה ומצוות ומחציתן עבור הציבור הכללי. נמשיך בעזרת ה' יחד להוריד את מחירי הדירות ולייצר פתרונות לדיור בר השגה. מגיעה תודה מיוחדת לידידי הרב אריה דרעי שהניע וקידם את התהליך והיה שותף מלא לתוצאה המבורכת הזו".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, ינקי קוינט: "אני מברך על שיווק של למעלה מ10,000 יחידות דיור בקרית גת לכלל האוכלוסיות בישראל. רשות מקרקעי ישראל ממשיכה להגדיל את ההיצע בצורה משמעותית ובכך לגרום לירידת מחירי הדיור."

יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ הרב ישראל אייכלר, אמר על בשורת הדיור בקרית גת: "זהו יום גדול עבור הציבור החרדי, ועבור נציגי יהדות התורה שהבטיחו – וקיימו. מדובר בתכניות דיור לחרדים שנקבעו כבר לפני עשור וחצי שנים. כל פעם זה נדחה מסיבות אחרות ורק עתה הבשיל למכרז לבניה. זהו הישג חסר תקדים בשנים האחרונות, להקל על מצוקת הדיור. 5300 יחידות דיור המיועדות עבור הציבור החרדי בקרית גת, זה דבר נכון במקום הנכון, גם אם התאחר – זה בא בזמן הנכון."

"לפני חודשים ארוכים יצאנו למאבק נגד גזילת כבשת הרש והזכות לדיור בקרית גת. הגשנו התנגדות בותמ"ל נגד החלטת הממשלה הקודמת. עשינו ימים ולילות בהתייעצות עם מרנן ורבנן שליט"א ובסיוע טובי עורכי הדין בתחום. בסייעתא דשמיא הגענו עד הלום, ונמשיך ללוות את המאבק עד להקמת אלפי יחידות דיור למגזר החרדי." הוסיף.

לסיום, אמר: "אני מודה לידידי שר השיכון הרב יצחק גולדקנופף, לצוות משרדו, לנציגי יהדות התורה וכל מי שפעל להשגת דירות גם לחרדים. יבורכו על המאמצים הגדולים, ועל כך שלא נחו ולא שקטו עד שהגענו להבנה שגם הציבור החרדי זכאי לעשרות אלפי יח"ד באופן מידי. בעזרת השם נמשיך ונעמול בכל הכח כדי להביא פתרונות נוספים לקורת גג לילדי ישראל והוריהם ולקיים את הבטחתנו ואת שליחותנו. ויהי נועם ה' עלינו ומעשי ידינו כוננהו."

יו"ר ועדת הפנים ח"כ יעקב אשר: "לאחר פעילות ומאבק של שנים על התאמת קרית גת מערב לציבור החרדי, אנו מגיעים היום לתוצאה המבורכת עם שיווקן של אלפי יחי"ד שייבנו בהתאמה לציבור חרדי. אני מודה לידידי שר השיכון הרב גולדקנופף שהתמסר להשלמת המשימה עם כניסתו לתפקיד ובטוח שהוא ימשיך במדיניות הגדלת ההיצע לכלל המגזרים, כדי לפתור את מצוקת הדיור החריפה שמעיקה על כלל אזרחי ישראל ועל הציבור החרדי שבעתיים".

מנוף גבהים - עגורן - אתר בנייה
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב
Back to top button