כלכלהמבזקים

הטבת המס לישובים עירוניים מוטבים תוארך עד סוף שנת 2025

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', חתם היום (חמישי), בהמשך לאישורה של ועדת הכספים, על צו המאריך את תוקפה של הוראת השעה המעניקה הטבות במס הכנסה לתושבי ישובים עירוניים מוטבים עד לסוף שנת 2025. הטבת המס ניתנה במקור לשנת המס 2022 וכעת תינתן רטרואקטיבית עבור כל שנת המס 2023 ועבור השנים 2024 ו-2025.

נכון לשנת 2023 זכאים להטבה תושבים בישובים הבאים: אבו סנאן, בענה, ג'דיידה-מכר, דיר-אל-אסד, דיר-חנא, טבריה, טמרה, כאבול, מג'ד אל-כרום, מזרעה, סאג'ור, סח'נין, ועכו.

תושבי ישובים אלה זכאים בשנת המס 2023 לזיכוי במס הכנסה בשיעור של 12% מהכנסתם החייבת מיגיעה אישית עד לתקרה של 180,000 ₪. ההטבה תינתן, כאמור, רטרואקטיבית לכל שנת המס 2023. שכירים שעובדים במקום עבודה אחד אינם נדרשים לבצע כל פעולה על מנת לממש את ההטבה. עצמאים, וכל שאר החייבים בהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה, ייהנו מההטבה כחלק מחישוב המס השנתי לאחר הגשת הדו"ח.

כמו כן תפעל רשות המסים לתקן באופן יזום תיאומי מס שהוגשו לפני כניסתה של החקיקה לתוקף, על מנת ששכירים שעובדים בכמה מקומות עבודה וערכו תיאום מס לפני שהוארך תוקף ההטבה יקבלו את ההטבה מבלי להידרש לתיאום מס חדש. רשות המסים תוציא בימים הקרובים הנחיות לציבור המעסיקים בנוגע למימוש ההטבה.

אילוסטרציה. צילום: pixabay
Back to top button