מבזקיםמשפטי/פלילי

"הבנק" של ארגון הפשע מהצפון ייסגר

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את עמדת המדינה ודחה את עתירתו של עסק להמרת כספים בבני ברק נגד סגירתו בצו משטרה, בצל חשדות ששימש כמכשיר להלבנת כספים בשירות ארגון הפשע אבו לטיף.

עניינו של ההליך בפעולה שביצעה הפרקליטות והמשטרה כחלק מפעולות האכיפה כנגד ארגון הפשע אבו לטיף, אשר מבסיסו בצפון הארץ פועל באופן עברייני, בין היתר באמצעות סחיטת דמי חסות, איומים, הלבנת הון ועוד.

לפי החשד, המנוע הכלכלי של הארגון, אשר מניע את הפשיעה, הוא הלבנת ההון שמבוצעת בכספי הסחיטה, וזאת באמצעות נותני שירות מטבע ("צ'יינג'") ובראשם נותן שירות מבני ברק, "די.אי.אס. קונטו בע"מ" נגדו הוציאה המשטרה צו סגירה.

במקביל להתקדמות החקירה הפלילית ע"י המשטרה ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, התבררה מידת מעורבותו של בית העסק ובעליו בפעילות הלבנת ההון של ארגון הפשיעה. על מנת לגדוע את פעילות העסק ולעצור את הלבנת ההון, הוחלט על הוצאת צו סגירה בחתימת מפקד תחנת בני ברק, בתחומה מצוי בית העסק.

"מסלול בטוח": בפשיטה בכפר מנדא נעצרו 9 חשודים ונתפסו נכסי נדל"ן ורכבי יוקרה בשווי עשרות מיליוני שקלים
ארכיון. צילום: דוברות המשטרה

לאחר שנערך שימוע לעסק ולבעליו, הוצא בהחלטת המשטרה צו סגירה ל-30 ימים, אשר נתקף ע"י העסק ובעליו בעתירה מנהלית שנוהלה בבית המשפט המחוזי בת"א, בשבתו כבית לעניינים מנהליים.

בדיון טען בשם המדינה עו"ד עדי אברונין מפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) כי "בהתאם לראיות המנהלית שגובשו עד כה, העותרת ובעליה … הם חלק בלתי נפרד משיטת הסחיטה והלבנת כספי העבירה המתקבלים ממנה, כאשר בלעדי העותרת לא הייתה מתאפשרת הסחיטה והלבנת הכספים – ודאי לא בהיקפים המדוברים. כך שהעותרת היא למעשה "הבנק" עבור הארגון ומכבסת הכספים ומכאן שהיא עצמה מקימה סכנה ממשית לציבור."

לאחר דיון ארוך התאפשר לעותרת להודיע האם היא עומדת על עתירתה ולאחר שהעותרת משכה את העתירה – העתירה נדחתה בפסק-דין וצו הסגירה נותר על כנו.

מטעם המדינה ייצגו בהליך עו"ד עדי אברונין ועו"ד אריאל אררט מפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי). ההליך נוהל בשיתוף פעולה עם צוות מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ואכיפה כלכלית צפון ביח' להב 433 של משטרת ישראל.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Back to top button