מבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: "מצפה מהרמטכ״ל להיאבק בסרבנות". לפיד תקף: "תפסיק להפיל את האחריות"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא לפני זמן קצר (ראשון) דברים בפתח ישיבת הממשלה. בדבריו, התייחס נתניהו לאירועי האלימות סביב המחאות במהלך סוף השבוע ולקריאות לסרבנות. זמן קצר לאחר דבריו, מנהיגי האופוזיציה, יאיר לפיד ובני גנץ הגיבו לו.

רה״מ נתניהו בישיבת הממשלה: "אני מצפה מהמפכ״ל ומהמשטרה לאכוף את החוק, מצפה מהשב״כ ומהפרקליטות לפעול בנחישות נגד אלה שמסיתים לרצח של שרים וח״כים או של ראש הממשלה ומשפחתו בלי להעלים עין או לעגל פינות. מצפה מהרמטכ״ל להיאבק בסרבנות. לא נשלים איתה. במקום ההסתה, הקריאות לאנרכיה והנדסת התודעה של ערוצי התעמולה צריך להיות דיון עניני והגון ברפורמה המשפטית נחזיר את האיזון בשיקול דעת ואחריות באופן שישמור על זכויות יסוד של אזרחי ישראל, ללא יוצא מן הכלל."

ראש האופוזיציה ויו״ר יש עתיד יאיר לפיד בתגובה לנתניהו: ״נתניהו, תעצרו את החקיקה והרמטכ"ל לא יצטרך להיאבק בסרבנות, ראש השב"כ לא יצטרך להילחם בהסתה, והמפכ"ל יוכל להתפנות למלחמה בטרור לפני הרמדאן. הכל בידיים שלך, תפסיק להפיל את האחריות על אחרים״.

יו״ר המחנה הממלכתי, בני גנץ: ״נתניהו, השאלה היא לא איך יאבק הרמטכ"ל בסרבנות, ואיך ישמרו ראש השב"כ והמפכ"ל על הסדר הציבורי. הבעיה היא בסרבנות שלך לעצור את מלחמת האחים ולהידבר, ובניסיון שלך לחולל אנרכיה במערכת המשפט״.

ארכיון. צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן

5 תגובות

 1. לפיד קח כמה מנדרינות על חשבוני ולך לטייל
  יש פריחה מאוד יפה בחוץ

 2. כל הפוליטיקאים יודעים ושותקים💉💉💉. רק שהכיסא שלהם וההגנה המדומה בסכנה הם בלחץ.

 3. לא יעבירו שום רפורמה אזרחים מהונדסים

  ובמחנה הריכוז שנקרא ישראל-יאכילו אתכם ברפורמה ובכל מסכי העשן האפשריים כדי לטשטש את הרצח ההמוני שהובילו כאן עם הזריקות.

  כל הפוליטיקאים ידעו ושתקו,שתיקת הכבשים.

  מה קרה שכולם בלחץ? האמת צפה וחושפת אותם? יש רק מטרה אחת בישראל-דילול אוכלוסין

  הפוליטיקאים והמשטרה הם היודנראט ,חשבו שיש להם הגנה מדומה והוזרקו🤭
  💉💉💉💉

Back to top button