מבזקיםצבא וביטחון

שר הבטחון: "מי שעשה את הפיגוע, יתחרט על כך"

שר הביטחון יואב גלנט, סיים לפני זמן קצר (חמישי) ביקור בעוצבת הגליל – אוגדה 91. בביקור נכחו הרמטכ״ל רב-אלוף הרצי הלוי, מפקד פיקוד הצפון האלוף אורי גורדין ומפקד עוצבת הגליל תת-אלוף שי קלפר.

השר גלנט קיים הערכת מצב מיוחדת בעקבות פיגוע המטען בצומת מגידו, ועמד על התקדמות חקירת האירוע והערכות כוחות הביטחון בגזרה. שר הביטחון קיבל את הממצאים הראשוניים מחקירת הפיגוע, וכן הממצאים המודיעיניים להשלמת תמונת המצב.

שר הביטחון הביע הערכה למאמצים המשותפים ולפעולתם המהירה של גופי הביטחון, שהביאה לחיסולו של המחבל ולמניעת פיגוע נוסף אותו תכנן להוציא לפועל.

מדברי שר הביטחון גלנט: ״סיימתי כעת הערכת מצב עם הרמטכ״ל ומפקד פיקוד הצפון. חקירת האירוע עדיין נמשכת, ואנחנו נגיע לחקר מלא של פרטי האירוע. מדובר בפיגוע מורכב, אך בזכות היכולות המודיעיניות והמבצעיות של כוחות הביטחון אנחנו נדע מי עומד מאחוריו״.

״בזכות פעולה משולבת, נחושה ומהירה של כוחות הביטחון, שבוצעה בשיתוף פעולה הדוק, המעגל נסגר במהירות והמחבל חוסל. בכך נמנע פיגוע נוסף עם פוטנציאל לנזק קשה״. הוסיף גלנט.

עוד אמר שר הבטחון: ״אני רוצה לומר מכאן, בגבול הצפון, בצורה הברורה ביותר: מי שעשה את הפיגוע, יתחרט על כך. אנחנו נמצא את המקום המתאים, את הדרך המתאימה, ונכה במי שאחראי לפיגוע״.

יואב גלנט - הרצי לוי
צילום: אלעד מלכה
יואב גלנט - הרצי לוי
צילום: אלעד מלכה
יואב גלנט - הרצי לוי
צילום: אלעד מלכה
יואב גלנט - הרצי לוי
צילום: אלעד מלכה
יואב גלנט - הרצי לוי
צילום: אלעד מלכה
צילום: ניקול לסקבי, דוברות שר הביטחון

תגובה אחת

 1. כל הכבוד לצה"ל
  שר הבטחון
  הרמטכ"ל
  לשב"כ
  לימ"מ
  כל כוחות הבטחון
  תבורכו

Back to top button