חדשות הארץמבזקים

"אנחנו במצב חמור, חמור מאד"

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, נשא לפני זמן קצר (שני) דברים בטקס הענקת תואר אזרחות כבוד של העיר תל אביב-יפו. בדבריו התייחס הנשיא כמובן לניסיונותיו לגשר בנושא הרפורמה המשפטית ולקרע בעם.

בפתח דבריו, אמר הנשיא: ״אני מבקש להקדיש כמה מילים למאבק הפנימי שקורע אותנו בעת הזאת. אין זה סוד שאני מקדיש את כל עיתותיי וכוחי למציאת הסכמות – שיחלצו אותנו מהמשבר החוקתי והחברתי בו אנו נתונים. אנחנו במצב חמור, חמור מאד; שעלולות להיות לו השלכות מדיניות, כלכליות, חברתיות וביטחוניות. "

"אני פוגש את כולם. מקשיב, מנסה להבין, לגעת בכאבים, בדאגות, בחרדות ובחלומות; ולתרגם את כל אלה – לרגע חוקתי מכונן, שיבצר את עקרונות היסוד של מדינת ישראל לדורות. לא מדובר בפשרה פוליטית, מדובר במאמץ סיזיפי למצוא נוסחה נכונה של איזון ושל תקווה. כי קשה ומדאיג המצב עד מאוד." הוסיף.

לסיום, אמר הנשיא: "אני שומע את האנשים מכל הקשת מדברים מדם ליבם, והאמינו לי: כולם אוהבים את המדינה. כולם רוצים את טובתה. לא עם כולם חייבים להסכים, גם אני – ממש לא מסכים עם כולם. אמרתי את זה בפומבי. אבל חשוב לדעת: הצדדים במחלוקת העמוקה הזאת – דואגים למדינה ובעיקר אוהבים את המדינה. ולכן, דווקא בגלל העובדה החשובה הזאת, אני כולי תקווה – שכמו שכתב הרב קוק – רבה הראשון של תל אביב- יפו: "נשוב להיבנות, והעולם עמנו יבנה, על ידי אהבת חינם"."

יצחק הרצוג
צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ

תגובה אחת

  1. מוסד הנשיאות " עבר מין העולם " ! רפורמה על מלא עד לחקיקה !! לא מנהלים הידברות עם אנרכיסטים אלימים , גונבי טנקים , פורעי חוק , ומסיתים לאנרכיה במדינה .

Back to top button