מבזקיםמשפטי/פלילי

12.5 ק"ג סמים מסוכנים בשווי מיליוני שקלים, שהובאו באוניה מחו"ל, נתפסו במבצע משטרתי

הותר לפני זמן קצר (שני) לפרסם כי לאחר חקירה סמויה חשפו בלשי משטרת מרחב לכיש יבוא של 12 וחצי קילוגרמים של סמים, בשווי מיליוני שקלים באמצעות מכולה שהגיעה בהפלגה לנמל אשדוד. 2 חשודים נעצרו בעת קבלתה בירושלים.

היחידה המרכזית של מרחב לכיש, בשיתוף רשות המסים מכס אשדוד, ניהלה במהלך השבועות האחרונים חקירה סמויה שכונתה "לונדון לא מחכה לי", בעקבות מידע על הברחת סמים גדולה המתוכננת להתבצע מאנגליה לתוך שטחי מדינת ישראל, וזאת דרך התווך הימי באמצעות מכולה שתגיע על גבי אוניית משא. עם התקדמות החקירה הסמויה, חשפו חוקרי הימ"ר כי מדובר במכולה לגטימית לכאורה שבה מאוחסן רכוש של תושבים חוזרים, וכי לפי החשד ההברחה מתבצעת ללא ידיעתם של בעלי הרכוש, כי בתוך המכולה 'מוסלקים' הסמים המסוכנים בתוך מוצרי חשמל אותם מוסיפים במעמד המשלוח.

חוקרי הימ"ר בשיתוף חוקרי מכס אשדוד של רשות המיסים, פיקחו באופן הדוק על מסלול המכולה עם כניסתה לתווך הימי של ישראל, חשפו את הסמים שהוסתרו בה, והמשיכו ללוות אותה ליעדה הסופי עד לפריקתה.

אתמול, במסגרת הפעילות המבצעית של ימ"ר לכיש יחד עם יס"מ לכיש, יחידות של המחוז הדרומי וחוקרי מכס אשדוד, המכולה הגיעה אל יעדה הסופי בעיר ירושלים, שם במהלך פריקתה זיהו השוטרים את 2 החשודים שאספו מקרר בו הוסלקו הסמים, ועצרו אותם תוך תפיסת רכבם. בחיפוש שנערך ברכב החשודים, נתפסה כמות גדולה מאוד של סמים מסוכנים מסוג: MDMA, 'קריסטל', כ 10 אלף זרעי קנאביס, אקסטזי וקטאמין, במשקל כולל של כ 12.5 ק"ג, ובשווי שוק מוערך של מיליוני שקלים.

החשודים, תושב רמת גן כבן 46, ותושב חוץ מהולנד כבן 31, נעצרו כאמור והועברו להמשך חקירה ביחידה המרכזית בלכיש, והיום הם יובאו בפני בימ"ש השלום באשקלון בבקשה להאריך את מעצרם.

תפיסת סמים בלכיש
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

תגובה אחת

Back to top button