מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: ביצע עבירות מין במהלך הטיפול והציג אותו במרמה כחלק ממנו – "לסיפוק צרכיו המיניים"

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד גדון דהרגיי (Gedun Dhargay) (53) יליד טיבט, שמהלך טיפול אלטרנטיבי שהעניק ביצע עבירות מין במטופלות, תוך מצג שווא כאילו הדבר מהווה חלק מהטיפול.

מכתב אישום שהגישה עו"ד יובל קורן ויזל עולה כי דהרגיי יליד טיבט ובעל אזרחות איטלקית, עוסק למחייתו ברפואה אלטרנטיבית ונוהג לפקוד את ישראל מדי שנה ולהציע את שירותיו כמטפל הוליסטי. במהלך הטיפול ההוליסטי שהעניק למתלוננות, ביצע בהן מעשים מיניים תוך מצג שווא כאילו הדבר מהווה חלק מהטיפול ותוך ניצול הסכמתן למעשיו שהושגו במרמה.

כך לדוגמה מתלוננת כבת 27 הגיעה אליו למספר טיפולים, במהלכם בעודה שוכבת על שולחן העיסויים ביצע בה הנאשם מעשים מגונים בין היתר הכניס את ידו מתחת לבגדיה התחתונים, נגע באיברי מינה, חיכך את אברו מינו ועוד, כל זאת תחת הסכמה שהושגה במרמה ותוך הצגת מצג שווא כאילו המגע המיני נדרש לטיפול. כאשר המתלוננת העירה למטפל לאחר שלחץ על איבר מינה בכוח כי הוא מכאיב לה או לאחר שהתחכך בה עם איבר מינו ענה לה דהרגיי "תסמכי עליי". במקרה אחר מתלוננת כבת 33 הגיעה לטיפול אצל דהרגיי כאשר במהלך הטיפול החל לבצע בה מעשים מגונים הכל תחת מצג שווא כאילו הפעולה מהווה חלק מהטיפול. בהמשך, ובזמן שעיניה של המתלוננת עצומות ותוך ניצול המצב הטיפולי, אנס דהרגיי את המתלוננת, אז פקחה את עיניה ופעלה להפסקת האירוע, כאשר הוא מצדו התנצל בפניה, חיבק אותה והציע לה לנשום ביחד אתו לשם הרגעה.

בבקשת המעצר על תום ההליכים, ציינה עו"ד קורן ויזל כי: "..מהמשיב נשקפת מסוכנות נוכח המעשים החמורים המיוחסים לו. מסוכנותו נלמדת מביצוע העבירות במסגרת עיסוקו, תוך ניצול האמון המלא שנתנו בו המתלוננות. המתלוננות סמכו על המשיב והפקידו גופן בידיו, במטרה שיפתור את בעיותיהן הרפואיות. בחסות האמון שנתנו בו, פשטו המתלוננות בגדיהן מעליהן, והמשיב ניצל מצב זה לסיפוק צרכיו המיניים והכל במצג שווא, כאילו הדבר נדרש לצורך הטיפול, ואף ביצע מעשה של אינוס ממש." לדהרגיי יוחסו עבירות של אינוס ומעשה מגונה במרמה (ריבוי מקרים).

אישום: ביצע עבירות מין במהלך הטיפול והציג אותו במרמה כחלק ממנו - "לסיפוק צרכיו המיניים"
אילוסטרציה. Spa room photo created by dit26978 – www.freepik.com
Back to top button