בריאותמבזקים

פרה נגועה בכלבת אותרה ברפת בקיבוץ שניר בגליל העליון

אתמול (שלישי) התקבלה הודעה על פרה נגועה בכלבת ברפת של קיבוץ שניר, בגליל העליון. נכון לרגע זה ידוע על שלושה אנשים שנחשפו לפרה. לשכת הבריאות ממשיכה בחקירה אפידמיולוגית לאיתור מגעים נוספים.

ממשרד הבריאות נמסר: "אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, החל מהתאריך 9.1.2023 ועד 23.1.2023, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, על מנת לשקול את הצורך למתן טיפול מונע."

"לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים. אנו מבקשים להעביר את המידע על האירוע למטיילים והנופשים באזור וביישובים הסמוכים. הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם, באם היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות בדחיפות. בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר של אשכול גליל מזרחי 8451*, לצורך וידוא מצב חיסונם. משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת."

אילוסטרציה. Image by Ryan McGuire from Pixabay
Back to top button